Наймолодша людина, яка здійснила одиночний навколосвітній переліт: історія 17-річного Мака Резерфорда

17-річний пілот Мак Резерфорд став наймолодшою людиною в історії, якій вдалося здійснити поодинокий кругосвітній переліт. Він розповів, з якими труднощами зіткнувся під час подорожі

Політ Резерфорда розпочався 23 березня цього року, коли йому було лише 16 років. У той день він вилетів на швидкому та надлегкому літаку Shark зі столиці Болгарії, Софії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Мак орендував цей літак, який переобладнали з 2-місного в 1-місний, а також туди додали додатковий паливний бак. За 5 місяців Резерфорд двічі перетнув екватор і пролетів через 52 країни на 5 континентах. 24 серпня, на День Незалежності України, його подорож завершилася у тому ж місці, де розпочалася.

На момент приземлення ентузіасту, який має бельгійсько-британське походження, виповнилося 17 років. Таким чином, він став наймолодшою людиною в історії, яка здійснила одиночний навколосвітній переліт.

"Цією мандрівкою я також намагаюся показати, що молоді люди можуть змінити світ на краще: вам не потрібно бути 18-річним, щоб зробити щось особливе – просто іди до своїх мрій, і вони зрештою збудуться", – додав Мак.

Його політ пролягав через Африканський континент та регіон Перської затоки до Індії, Китаю, Південної Кореї та Японії. Він перетнув північну частину Тихого океану на Аляску і попрямував уздовж західного узбережжя США до Мексики, потім знову подався на північ уздовж східного узбережжя США до Канади та через Атлантичний океан до Європи.

Дивовижно, але Резерфорд одночасно побив рекорд своєї 19-річної сестри Зари, яка у січні цього року стала наймолодшою людиною і наймолодшою жінкою завдяки аналогічній подорожі.

За словами рекордсмена, на своєму шляху він зіткнувся з багатьма труднощами, а саме:

  • проблемами з технікою і документами;
  • закриттям аеропортів в Індії;
  • мусонними дощами;
  • спекою у Дубаї;
  • піщаними бурями в Судані;
  • приземленням на покинутому тихоокеанському острові, коли хлопець здійснив 11-годинний переліт через Берингове море.

"Через 10 годин я прибув на цей невеликий острів, почало темніти, тому я приземлився, хмарність була досить низька, йшов дощ, стало темно, на злітно-посадковій смузі не було вогнів. Насправді це безлюдний острів, тому, якщо щось піде не так, я буду один на цьому острові. Настільки важливо, щоб нічого не сталося. Я приземлився там, і мені довелося спати в маленькому навісі збоку від злітно-посадкової смуги, тому що він був повністю покинутий більше 10 років", – поділився Резерфорд.

За словами його родичів, хлопець мріяв про це з 3-річного віку. Його завзятість вражає, бо у 15-річному віці він став наймолодшим кваліфікованим пілотом на планеті.

"Поки він летів, я постійно намагався підтримувати зв'язок з ним і допомагати. Наші батьки дзвонили йому щодня, і я приєднувалася до цих розмов. Я давала йому поради щодо маршруту, по перельоту, щоб бути йому корисною", – розповіла сестра рекордсмена.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що жінка відростила 13-метрові нігті та потрапила у Книгу рекордів Гіннеса.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше