учені знайшли найбільшу у світі бактерію

Довжиною з вію: учені знайшли найбільшу у світі бактерію

Science Alert

Ця знахідка є унікальною

Науковці виявили унікальний вид бактерій, довжина яких дорівнює довжині вії, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Знахідку виявили на Карибах, в мангрових болотах. Учені назвали цей вид бактерій Thiomargarita magnifica, що мала гігантські розміри – у 5 тис разів більша за своїх "родичів" та у 50 разів більша за інші відомі гігантські бактерії. Довжина Т. magnifica дорівнювала довжині вії людини – близько 1 см.

Вперше бактерію виявив професор Олів'є Грос на одному з островів Гваделупи у 2009 році. Тоді він порівняв Т. magnifica з ниткою або вермішеллю, яку можна помітити неозброєним оком. 

Пізніше бактерію дослідили за допомогою флуоресценції, рентгенівських променів, електронної мікроскопії та секвенування геному. Так, учені знайшли підтвердження тому, що ця бактерія є одноклітинною з внутрішніми мембранами для зберігання ДНК і рибосом. Такі властивості мають не всі бактерії.

Як відомо, більшість бактерій можуть подвоюватися з метою розмноження. Ще однією особливістю T. magnifica є те, що вона може створити таку саму клітину просто відокремлюючи від себе невелику частинку.

учені знайшли найбільшу у світі бактерію
учені знайшли найбільшу у світі бактерію
Фото: Science Alert

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що бактерії несподівано відтворили всесвітньо відомий шедевр мистецтва.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ