Бактерія Helicobacter pylori

Знищення однієї бактерії може захистити від раку – дослідження

Shutterstock

Дослідження тривало цілих 20 років

Колумбійські вчені виявили, що, якщо знищити в організмі людини один вид бактерій, це на довгі роки може забезпечити захист від раку шлунку. Про це повідомляє "24 канал".

Дослідження, у якому взяли участь 800 осіб, тривало цілих 20 років. Його результати показали, що бактерія Helicobacter pylori, яка живе у людському шлунку, провокує розвиток злоякісних новоутворень.

В усіх піддослідних були передракові ураження слизової: дисплазія, кишкова метаплазія, атрофічний гастрит. І виявилося, що 97% людей були інфіковані Helicobacter pylori.

Половина людей отримала курс антибактеріального лікування, решті давали плацебо.

В учасників брали біопсію слизової оболонки шлунка через 3, 6, 12, 16 і 20 років після початку дослідження. Її результати оцінювали за спеціальною гістологічною шкалою для визначення ризику розвитку раку шлунка. Учасникам, які не пройшли лікування на початку дослідження, запропонували пройти його на шостому році дослідження, але цю пропозицію прийняли не всі.

У кінці дослідження виявилося, що пацієнти, які пройшли антибактеріальне лікування, мали на 41% нижчий ризик розвитку раку шлунка.

Окрім того, після лікування атрофічний гастрит зазнавав часткового зворотного розвитку, а кишкова метаплазія (зміна будови слизової оболонки шлунка) прогресувала повільніше.

Найкращі гістологічні показники в учасників дослідження, які пройшли лікування, були на 12 році дослідження. Після цього ризик раку шлунка почав потроху збільшуватися.

Зазначимо, окрім бактерії Helicobacter pylori, на розвиток онкологічних захворювань у людини значним чином впливають віруси герпеса і папіломи. Загалом ці три збудника провокують до 20% усіх злоякісних пухлин, які виникають у людей.

Раніше британські вчені назвали одразу кілька прихованих ознак, що свідчать про початкову стадію раку легенів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ