Дослідження

У тілі людини знайшли невідомий орган

Shutterstock

Чому це хороша новина для багатьох онкохворих?

Учені з Нідерландського інституту раку знайшли в тілі людини новий орган, який раніше був невідомий фізіологам. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Radiotherapy & Oncology.

Під час обстеження пацієнтів з раком дослідники виявили нові слинні залози у задній частині носоглотки.

"У людей є три набори великих слинних залоз, але про цей набір ми не знали. Наскільки нам відомо, єдині слинні або слизові залози в носоглотці мікроскопічно малі й рівномірно розподілені по слизовій оболонці. Отже, уявіть наше здивування, коли ми їх виявили", - заявив один із авторів дослідження, онколог-радіолог Воутер Фогель.

Новий орган показано синьою стрілкою
Новий орган показано синьою стрілкою
Фото: the Netherlands Cancer Institute

Медики провели сканування 100 хворим, і у кожного з них були знайдені ці залози. Цим пацієнтам було проведено новий тип сканування для лікування раку простати, (PSMA PET / CT сканування). Слинні залози чітко видно на таких зображеннях.

Відкриття нового органу - чудова новина для пацієнтів з пухлинами голови та шиї, адже тепер радіаційні онкологи зможуть обійти цю ділянку, щоб уникнути потенційних ускладнень.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розробили біочип для дослідження можливостей мозку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ