Соціальні мережі

Яка соціальна мережа найнебезпечніша для жінок – дослідження

Shutterstock

Найменшу загрозу становить TikTok

Щодня жінки стикаються у соцмережах з дискримінацією та сексуальними погрозами. Такі висновки висловили після соціологічного дослідження некомерційної організації Free To Be Online, що бореться за права дівчат по всьому світу.

Під час дослідження науковці опитали дівчат з 22 країн світу. Згідно з їхніми даними, більше як половина з них стикається з образами на свою адресу та погрозами сексуального насильства. 

До рейтингу п'яти найнебезпечніших соцмереж потрапили:

  • Facebook – 39%;
  • Instagram – 23%;
  • WhatsApp – 14%;
  • Snapchat – 10%;
  • Twitter – 9%;

Найменше подібних проявів виявлено у TikTok.

"Дівчата говорять, що коли вони скаржаться на повідомлення, які містять образливий зміст, їхні зловмисники повертаються до цього навіть після блокування акаунтів. Система зламана й щось потрібно змінювати", – розповідає австралійська активістка за права жінок Тіно Муняньїва.

На її думку, соцмережі повинні розвивати ментальність, яка надає пріоритет безпеці перед прибутком.

"Користувачі в соцмережах стали просто цифрами, кількістю фоловерів. Мережі тепер не лише місця для спілкування, але й платформи для розвитку бізнесу", – говорить Тіно.

Нагадаємо, у липні всесвітня аудиторія соцмереж уперше перевищила 50% населення Землі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ