Вчені, дослідники, науковці

Хіміотерапія не потрібна: ізраїльські вчені відкрили революційний метод боротьби з раком

Shutterstock

Цей метод дозволяє уникнути небажаних побічних ефектів

Ізраїльські вчені з Тель-Авівського університету виявили новий ефективний спосіб подолати метастатичний рак. Про революційне відкриття пише журнал Science Advances.

Дослідники з’ясували, що метод, який застосовується для редагування генома, можна використовувати для ефективного лікування злоякісних пухлин. На відміну від хіміотерапії, цей підхід не призводить до небажаних побічних ефектів, а ракові клітини, які зазнали впливу, більше не будуть здатні до реплікації.

Нова система, яка отримала назву CRISPR-Cas9, використовує частинки, що містять у собі генетичну інформацію про амінокислот послідовність ферменту Cas9 у вигляді РНК. Ці частинки здатні проникати до ракових клітин і змінювати їх так, що ті більше не загрожують організму.

Поки що вчені провели успішні дослідження на мишах, які показали збільшення виживання хворих з агресивною формою ортотопічної гліобластоми на 30%, а з раком яєчників — на 80%.

Нещодавно повідомлялося, що науковці із Сінгапуру створили метод, що допомагає знищувати ракові клітини без використання медичних препаратів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ