Місяць

Вперше в історії: вчені виростили рослину в ґрунті Місяця

Shutterstock

Дослідники намагаються з'ясувати, за яких умов перебування людини на Місяці буде сприятливим

Учені з Інституту харчових і сільськогосподарських наук Університету Флориди вперше виростили рослину в ґрунті Місяця, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Communications Biology.

Понад 50 років тому місією "Аполлон" на Землю доправили зразок ґрунту з Місяця. У ньому розмістили насіння рослини, що подібна до крес-салату – резуховидка Таля. Паростки з'явилися вже за два дні, але після першого тижня більшість рослин зав'яло. Причиною цього називають грубість місячного ґрунту.

 

Фахівці почали розмірковувати над цим і дійшли думки, що чим довше ґрунт піддавався космічній радіації та сонячному вітру на Місяці, тим він менш сприятливий для існування нових живих організмів (рослин).

Науковці продовжать проведення цього експерименту, щоб з'ясувати за яких умов перебування людини на Місяці буде сприятливим. Це також може стати вирішенням проблеми дефіциту продовольства на планеті Земля. 

"Той факт, що щось проросло, означає, що у нас є дійсно хороша відправна точка, і тепер питання в тому, як нам оптимізувати та покращити", – сказала Шарміла Бхаттачарія, науковець з космічної біології NASA.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли на Місяці місце, де може бути прихована вода.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!



ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ