NASA

NASA планує побудувати ядерний реактор на Місяці – до цього залучили три потужні компанії

Shutterstock

Відомо, коли очікують отримати повноцінно функціонуючий реактор

Національне космічне агентство NASA підписало контракти з трьома компаніями на будівництво атомних електростанцій на Місяці, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на TechCrunch.

Агентство має на меті побудувати на супутнику Землі ядерний реактор. Кожна з залучених компаній розроблятиме свою частину систем, разом із кількома партнерами. Це будуть так звані "початкові концепції", які не обов'язково реалізуються на Місяці, але претендуватимуть на це.

Процесом розробки проєкту керує Дослідницький центр Гленна в Клівленді з залученням Міністерства енергетики США.

"Проєкт Fission Surface Power – це цілком досяжний перший крок до освоєння Сполученими Штатами ядерної енергетики на Місяці. Я з нетерпінням чекаю, чого досягне кожна з цих команд", – сказав директор Національної лабораторії Айдахо Джон Вагнер.

Кожен з учасників отримає по $5 млн на розробку концепцій. Цей період триватиме близько року. В результаті очікується, що ядерний реактор вироблятиме електроенергію, яка буде спрямована на підтримку майбутньої місячної бази, створеної в рамках програми Artemis. Як відомо, ця програма спрямована на повернення людини на Місяць з метою продовження проведення наукових досліджень. 

 

Фахівці заявляють, що системи ядерного поділу здатні забезпечити живленням різні об'єкти, незалежно від їхнього місця розташування, сонячного світла та інших природніх умов. При поточних характеристиках, ядерна станція пропрацює не менше 10 років.

NASA також зазначає, що робота, виконана за цим контрактом, може мати інші майбутні застосування на Землі або в двигунах для космічних апаратів далекої дії, які можна буде застосовувати для дослідження далекого космосу.

Повноцінно функціонуючий реактор очікують отримати вже до 2030 року. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вперше в історії вчені виростили рослину в ґрунті Місяця.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ