Людська голова

Науковці стверджують, що людське вухо могло розвинутися з риб'ячих зябер – фото

Shutterstock

Цікаве дослідження

Вчені провели дослідження та встановили, що зябра риб можуть бути частиною вуха сучасних хребетних. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

Фахівці вивчали скам'янілість вимерлого пращура риб під назвою Шуюй, якому 438 млн років. Реконструкція черепної коробки істоти показала наявність бризкальцевого зябра. У процесі дослідження науковці встановили, що людське середнє вухо могло розвинутися з бризкальця – зябровий отвір, який трансформувався у процесі еволюції.

"Завдяки цій скам'янілості нам нарешті вдалося отримати перші анатомічні та викопні докази того, що бризкальця хребетних походять від зябер риб", – розповіли вчені.

Відомо, що кістки середнього вуха перетворюють коливання барабанної перетинки на потужніші звукові хвилі, завдяки яким люди чують невеликі перешкоди в широкому діапазоні частот. Зазначені бризкальця є у деяких риб, китів і акул, але наземні хребетні почали ними користуватися для дихання. У ранніх 4-ногих вони спочатку розвивалися на слухову виїмку, а потім стали вухом і слуховим каналом, який передає звуки до мозку, що зберігалося протягом усього людського еволюційного шляху.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи в Єгипті знайшли гробницю з дверима в "потойбічний світ".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ