Тутанхамон

Дослідники розкрили таємницю прокляття Тутанхамона

Depositphotos

Щось потойбічне чи звичайна образа журналіста?

Науковці поділилися результатами дослідження, присвяченого містичній таємниці прокляття Тутанхамона. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegraph.

Передісторія

4 листопада 1922 року британський археолог Горвард Картер знайшов гробницю єгипетського фараона, а вже за кілька місяців він та єгиптолог Джордж Карнарвон увійшли до похоронної камери хлопчика-царя. Гробниця виявилася цілою і повною скарбів, серед яких був саркофаг із Тутанхамоном.

Від цього моменту розпочинається низка дивних подій. Так, протягом 1,5 місяців після цього Карнарвон помер, як і багато інших людей, які брали участь у розкопках або просто відвідували гробницю.

Внаслідок цього вийшло багато журналістських матеріалів, автори яких припускали, що загадкові смерті обумовлені стародавнім прокляттям. Завдяки їхнім зусиллям багато людей почали вірити у "прокляття фараона".

Гробниця Тутанхамона
Фото: commons.wikimedia.org

Результати дослідження

Сучасні науковці вважають, що історія про прокляття виникли лише через єгиптолога та журналіста Артура Вайгалла, якого обурило те, що ексклюзивна історія потрапила до видання Times. Безумовно, низка людей, які мають відношення до розкопок, насправді померла, але це не стосується більшості учасників тих подій, які прожили довге та здорове життя.

"Насправді деякі зі смертей могли бути спровоковані бактеріями з гробниці, заразивших людей, які вже страждали на хронічні захворювання легень", – йдеться у дослідженні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, чи вдалося їм знайти ознаки життя на Венері.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ