Тутанхамон

Таємниця розкрита: науковці розповіли про кинджал Тутанхамона, зроблений з метеорита – фото

Depositphotos

Зброя прикрашена дорогоцінним камінням

Фахівці дослідили викований із метеоритного заліза кинджал Тутанхамона та встановили, яким чином створили цю зброю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Gizmodo.

У 20-х роках минулого сторіччя археологи знайшли у гробниці фараона Тутанхамона 30-сантиметровий залізний кинджал. Цікавість знахідки була обумовлена тим, що зброю свого часу викували із заліза, отриманого з метеориту.

Науковці використали метод рентгенівського сканування й хімічного аналізу та встановили, що кинджал створений завдяки низькотемпературному куванню. Учених цікавило, який саме метеорит використовували під час створення зброї.

Кинджал із метеоритного заліза
Кинджал із метеоритного заліза
Фото: T. Matsui et al./Meteorit. Planet. Sci.

"Ми з'ясували, що текстура на кинджалі схожа на Відманштеттенову структуру, яка є типовою для залізних метеоритів під назвою октаедрит", – розповів дослідник із Технологічного інституту Тіба в Японії Томоко Араї.

Виявилося, що структура леза складається з заліза, нікелю, марганцю і кобальту, сірки, хлору, кальцію і цинку. Також було встановлено, що дорогоцінне каміння на рукоятці закріпили вапняним гіпсом – популярним матеріалом не в Єгипті, а в Мітанні. Це дозволяє припускати, що артефакт прибув з-за кордону, але для доведення гіпотези потрібно займатися додатковими дослідженнями.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили секрет "розрізаної" навпіл скелі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ