Ящірка у бурштині

"Унікальний зразок": науковці виявили у бурштині ящірку віком понад 100 млн років – фото

sci-news.com

Істота жила разом із динозаврами

У М'янмі посеред шахти виявили шматок бурштину, де була ящірка, вік якої 110 млн років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sci News.

За словами експертів у стародавні часи ящірка потрапила у смолу араукарію, застрягла у ній і згодом померла. Після затвердіння смола перетворилася на бурштин, який дозволив тілу істоти так гарно зберегтися.

Знайдену ящірку ідентифікували як Retinosaurus hkamtiensis. Згідно з результатами молекулярного аналізу, вона належить до ліній Tepexisaurus та Xantusiidae.

Ящірка у бурштині
Ящірка у бурштині
Фото: sci-news.com

"Ящірка жила разом із динозаврами. Цей унікальний зразок вивчався за допомогою сучасних технологій – комп'ютерної томографії. Отримані знімки використовувалися фахівцями для того, щоб можна було створити тривимірне зображення стародавньої ящірки. Дослідження додатково продемонструвало, що Retinosaurus hkamtiensis входить у те саме надсімейство, що й нічні, панцирні ящірки та цинки", – прокоментував відкриття професор Університету Вілланови Аарон Бауер.

До речі, раніше "Дивогляд" вже повідомляв, що учені знайшли справжнього динозавра всередині гігантського крокодила.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ