Аль-Наслаа

Усе не так просто: вчені розкрили секрет "розрізаної" навпіл скелі – фото

Ancient Architects / YouTube

На утворенні є багато малюнків із людьми на конях

Науковці поділилися своєю версією виникнення у Саудівській Аравії скелі, "розрізаної" навпіл. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mail Online.

Передусім зазначимо, що йдеться про скелю за назвою Аль-Наслаа, яка розташована на території північно-західної Саудівської Аравії. Її висота сягає 10 м, а ширина – 7,6 м. На ній є багато наскельних малюнків із людьми на конях.

Якщо дивитися на скелю збоку, то здається, що її хтось розрізав лазерним променем. Звісно же, існують конспірологічні гіпотези, які пояснюють це явище інопланетянами.

Аль-Наслаа
Аль-Наслаа
Фото: Ancient Architects / YouTube

Однак, що про це думають науковці? За словами геолога Черрі Льюіса, поява розколу може бути обумовлена водою, яка замерзала і танула всередині каменю. Справа у тому, що внаслідок замерзання вода розширюється та розсовує половинки скелі. 

Процес повторюється протягом тисяч, а то й мільйонів років, поки порода з часом не розколеться", – розповів він.

Цікаво, що вчений не береться заперечувати інші причини такого дивного утворення:

"З огляду на, що минулі цивілізації створили Стоунхендж і скульптури на острові Пасхи з найпростішими інструментами, не виключається, що це могло бути рукотворним. На перший погляд тріщина виглядає рукотворною, як і дуже гладка передня поверхня, але я бачу фотографію, на якій видно паралельну тріщину, тому це, можливо, природно"

Аль-Наслаа
Аль-Наслаа
Фото: Ancient Architects / YouTube

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, що дослідники розгадали таємницю загадкових нір в Австралії, які з'явилися до перших тварин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ