Біля Великої китайської стіни палеонтологи виявили рештки птахів, яким близько 120 млн років – фото

Науковці знайшли у формації Чангма кістки прадавніх птахів. Деяких з них вже ідентифікували. Виявилося, що серед них є ті, які належать до раніше невідомих родів тварин.

Відкриття зробили на відстані близько 130 км від західного закінчення Великої китайської стіни, у провінції Ганьсу. Розташована там формація Чангма – вкрай важливе місце для дослідників, бо там знаходять багато кісток птахів доби мезозою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of Systematics and Evolution.

Всього палеонтологи знайшли 100 екземплярів кісток, багато з яких, на жаль, були у потрощеному стані, що ускладнило ідентифікацію. Тим не менш, знахідки демонструють, що вже 120 млн років тому Землю населяло багато видів птахів.

"КТ-сканування та повна сегментація (кісток – "Дивогляд") можуть зайняти роки. А можуть навіть не дати нам достатньо інформації, тому що ці тонкі кістки сплющені майже в одній площині й тоді майже неможливо їх ідентифікувати й зрозуміти, де проходять межі кісток", – стверджують науковці.

Розкопки у Китаї
Розкопки у Китаї
Фото: You Hailu

Читайте також:

Так чи інакше, вони все ж таки ідентифікували деякі кістки. Виявилося, що серед них є ті, які належать раніше невідомим родам прадавніх птахів:

  • Meemannavis ductrix, у якого не було зубів.
  • Brevidentavis zhangi – короткі зуби якого нагадували маленькі кілочки, що тісно прилягали один до одного.
  • Gansus. Йдеться про перших відомих "справжніх птахів" епохи мезозою.

"Ці дивовижні скам'янілості схожі на відмичку, що дозволяє нам відкрити двері до кращого знання еволюційної історії черепа у близьких родичів живих птахів. У той час, коли гігантські динозаври все ще блукали по землі, ці птахи були продуктом еволюції, експериментуючи з різними способами життя у воді, повітрі та на суші, а також з різними дієтами, як ми бачимо у деяких видів, які мають або не мають зубів. Дуже мало скам'янілостей цього геологічного віку забезпечують рівень анатомічної деталізації, який ми можемо побачити в цих древніх черепах птахів", – зазначили науковці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли найдавнішу у світі скам'янілість бутону квітки, який "розцвів під ногами динозаврів".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше