Венера

Після двох років досліджень: учені розповіли, чи вдалося їм знайти ознаки життя на Венері

NASA

Результати дослідження були вражаючими

Тривалий час науковці намагалися з'ясувати, чи існує життя на Венері. Врешті-решт вони оприлюднили результати своїх досліджень, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

У 2020 році британські учені-астрономи і хіміки розпочали дослідження діоксиду сірки (SO₂), який розміщується на всіх висотах атмосфери планети. Що цікаво, у самих хмарах планети концентрація діоксиду сірки значно нижча, ніж під ними.

Речовина SO₂ забезпечує життя мікробам у верхніх шарах атмосфери Венери. З цього можна зробити висновок, що у хмарах планети дійсно містяться мікроорганізми. Учені стверджують, що це може призвести до зниження рівня концентрації речовини через надмірний метаболізм. 

Це дозволило хімікам сформувати модель реакції для того, щоб побачити на власні очі, чи можуть мікроби створити склад атмосфери, що буде таким самим, як і у Венери. Після цього вони провели дослідження, результати якого були вражаючими.

Як стало відомо, бактерії дійсно могли вплинути на вміст діоксиду вуглецю в хмарах, щоправда для цього необхідна дуже велика кількість біологічних організмів, які виділятимуть ще й інші речовини.

"Якби життя було відповідальним за зміну рівнів SO₂ на Венері, це перекреслило б усе, що ми знаємо про хімію атмосфери цієї планети. Ми хотіли, щоб життя було можливим поясненням, але моделі показали, що гіпотеза виявилася неробочою", – сказав провідний автор дослідження Шон Джордан.

Таким чином, після двох років досліджень, учені довели, що існування життя на Венері неможливе.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у хмарах Венери може існувати життя.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ