Сонячна система

Астероїди – не найбільша небезпека: астрономи виявили сотню невідомих планет, що блукають космосом

Shutterstock

Ці об'єкти перебувають у вільному русі та не прив'язані до жодної зірки

Науковці ретельно досліджують космос та знаходять нові невідомі об'єкти. В одному з досліджень астрономи натрапили одразу на сотню планет, які можуть бути потенційно небезпечними для Землі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert

Міжнародна команда науковців з Японії, Іспанії та Франції зафіксувала дуже рідкісне явище. Вони знайшли близько 100 планет. Небесні тіла розташувалися на відстані 420 світлових років від Землі.

Учені відмітили, що ці планети вільно пересуваються космічним простором вже дуже тривалий час, однак, як вони утворилися ще й досі залишається загадкою.

Існує гіпотеза, що вони могли народитися у міжзоряному просторі. Також ймовірно, що ці планети сформувалися навколо зірок, а з часом зв'язок між ними порушився і вони почали пересуватися вільно. 

Науковці намагаються якомога краще вивчити ці планети вже близько 20-ти років, однак, це дається їм досить складно. За цей час вони скомпілювали 100 ТБ даних, у тому числі й спостереження найкращих інфрачервоних та оптичних телескопів світу.

Увага астрономів сконцентрувалася на Центаврі – молодому зоряному скупчені, яке містить у собі 70-170 блукаючих планет.

"Ми вимірювали найдрібніші рухи, кольори та світності десятків мільйонів джерел у великій області неба. Ці виміри дозволили нам точно ідентифікувати найпомітніші об'єкти в регіоні, планети-сироти", – розповіла Нурія Міре-Руа, астроном з Астрофізичної лабораторії у Бордо.

І хоча вчені не змогли встановити точну кількість цих планет, вони повідомили, що такі об'єкти дуже поширені у Чумацькому Шляху і розкидані по ньому. Їхня кількість може досягати мільярда. Враховуючи це, астрономи запевнили, що відтепер астероїди не найбільша потенційна небезпека для Землі. 

Нагадаємо, раніше "дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли унікальну планету, температура на якій становить понад 1000°С.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ