Планета Арракіс

Чи може існувати життя на Арракісі з "Дюни" – дослідження

Our Planet / YouTube

У жовтні 2021 року на екрани кінотеатрів у всьому світі вийшов фільм "Дюна", який було знято за мотивами однойменного науково-фантастично роману Френка Герберта.  

Сюжет картини розгортається на пустельній планеті Дюна (Арракіс) . "Дивогляд" із посиланням на Phys.org вирішив розповісти, чи може насправді людина вижити в умовах того середовища. 

За сюжетами фільму та роману на цій планеті здобувають один з найцінніших матеріалів в усьому світі – меланж. Арракіс населяє також чимало різноманітних істот. Зокрема, піщаний черв'як Шай-Хулут та туземці-фримени. Разом із цим виникає питання: чи може людина вижити на Арракісі?

Фахівці врахували усю відому інформацію про цю планету та встановили приблизні параметри місцевості. Пізніше науковці провели масштабне комп'ютерне моделювання та з'ясували, як змінюється клімат на Арракісі. 

Атмосфера планети-пустелі має певні схожості з земною, але здебільшого відрізняється. Проаналізувавши частку озону вони встановили, що на Землі він дорівнюється 0,000001% в усій атмосфері, а на Арракісі – 0,5%

Щодо клімату, то він також дещо відрізняється від нашого. У теплу пору року температура повітря може сягнути +45°С, а в середніх широтах +70°С. У холодні сезону температура опускається до -15°С, а в полярних місцевостях до -40°С. 

На Землі ж найвищі температури фіксуються ближче до еквратора, у той час як на Арракісі навпаки. Біля екватору планети-пустелі спостерігається менша вологість, відповідно й температура повітря також менша. 

Враховуючи усі висновки та факти можна бути впевненим, що життя на Арракісі цілком можливе. Однак, воно значно відрізнятиметься від того, яке протікає сьогодні на Землі. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли унікальну планету, температура на якій становить понад 1000°С.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше