Земля та Місяць

Біля ядра Землі знайшли уламки, які могли бути іншою планетою

Shutterstock

Ймовірно, відбулося міжпланетне зіткнення

Дослідження Землі як зовні, так і зсередини стало вже стандартною процедурою для науки. Такі дослідження майже щоразу призводять до нових відкриттів. "Дивогляд" із посиланням на Space повідомляє, що учені знайшли біля ядра Землі уламки іншої планети.  

Земля сформувалася завдяки трьом основним шарам: ядро, мантія та земна кора. В основі лежить ядро, а поверх нього – мантія, товщиною у 2,9 тис км. На поверхні знаходиться кора, яка складається з океанічної (товщина 6-11 км) та континентальної кори (товщина 30 км).

На глибині 2,9 тис км (межа ядра і мантії) знаходяться так звані групи надзвичайно щільних структур (зони наднизьких швидкостей). Саме їм фахівці з Австралійського національного університету приділили окрему увагу і проаналізували за допомогою комп'ютерного моделювання.

В результаті учені дійшли висновку, що ЗНШ складаються з кількох шарів різних матеріалів, які збиралися багато млрд років. 

Науковці також висунули гіпотезу щодо того, у який спосіб ці уламки потрапили всередину Землі. Вони вважають, що ці щільні структури утворилися, в результаті міжпланетного зіткнення. На їхню думку, ще 4,5 млрд років тому Земля зіткнулася з іншим космічним об'єктом, який за своїми розмірами дорівнює Марсу. 

 

"Ми вважаємо, що ЗНШ мають різний хімічний склад, який був створений ще на початку історії Землі 4,5 млрд років тому", – відмічає науковець Сурья Пачаї.

Коли саме з'явилися ЗНШ?

Фахівці гадають, що зони наднизьких швидкостей утворилися в момент формування кам'янистої кори Землі. Тоді важкі елементи опускалися до ядра, а більш легкі навпаки піднімалися до мантії. 

Коли відбулося зіткнення ранньої Землі з іншим об'єктом, велика кількість уламків пересунулася на орбіту планети. 

"Протягом наступних мільярдів років більш важкі матеріали опустилися на дно мантії, а потім і легші. Це призвело до створення щільної шаруватої структури із заліза та інших елементів на межі ядра та мантії. Пізніше ця структура розділилася на дрібніші частини та були створені ЗНШ, які ми знаємо сьогодні", – відмітив Сурья Пачаї.
 
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ