Сонце

Сонце мало величезні кільця, як у Сатурна, які вплинули на формування планети Земля – фото

Shutterstock

Науковці висунули гіпотези щодо цього питання

Сонце і наша Сонячна система постійно досліджуються вченими, в результаті чого з'являються нові цікаві подробиці. Так, з'ясувалося, що раніше Сонце мало величезні кільця, на кшталт тих, які можна спостерігати у Сатурна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Кільця існували ще до того моменту, як у Сонячній системі почали утворюватися планети. Фахівці змоделювали формування Сонячної системи за допомогою суперкомп'ютера та з'ясували, що на той момент Сонце вплинуло на розвиток Землі.

Учені висунули гіпотезу, що саме гігантські кільця завадили нашій планеті сягнути величезних розмірів та стати так званою "Супер-Землею".

"У Сонячній системі сталося щось, що завадило Землі стати набагато більшою планетою земного типу", – відмітив автор дослідження Андре Ізідоро.

Саме смуги з газу та пилу стримували процес розвитку планети і таким чином уповільнювали її зростання. Так, Земля не сягала тих величезних розмірів, які могла б мати. 

Астрономи з Університету Райса, що в Х'юстоні, помітили, що в ранній Сонячній системі спостерігалися три смуги високого тиску. Такі кільця були у чималої кількості зірок, які дуже схожі на Сонце. 

Це пояснює, чому у нашій Сонячній системі немає "Супер-Земель":

"Якщо в інших зоряних системах "Супер-Землі" – звичайне явище, то чому в нашій системі немає жодної такої? Ми припускаємо, що стрибки тиску створювали резервуари матеріалу у внутрішній і зовнішній Сонячній системі, регулюючи кількість матеріалу, доступного для формування планет", – зазначив Ізідоро.

У першому кільці Сонця сформувалися планети Меркурій, Венера, Земля і Марс. Друге ж розташувалося на сніговій лінії, а третє – на лінії монооксиду вуглецю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли найближчий до Сонця об'єкт, про який ніхто не знав.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ