Сонце

Кінець Сонячної системи: вчені розповіли, коли Сонце припинить існування

Shutterstock

У майбутньому зірка має стати червоним гігантом

За словами астрофізика Паоло Теста, Сонцю залишилося "жити" близько 5 млрд років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Express.

Учений розповів, що наразі Сонцю трохи менше, ніж 5 млрд років, а тому він називає його зіркою "середнього віку". Усього воно існуватиме приблизно 10 млн років, значить половину свого "життєвого" шляху Сонце вже пройшло.

У Центрі астрофізики стверджують, що наразі ця зірка перебуває у фазі "головна послідовність", а згодом вона перетвориться на червоного гіганта. За версією дослідників, це станеться після спалення великої частини водню у його ядрі. Це призведе до руйнування Сонця, підвищення його температури та фіналу Сонячної системи.

"На нинішньому етапі ядерний синтез водню всередині Сонця дозволяє йому випромінювати енергію і забезпечувати тиск, достатній для запобігання колапсу Зірки під дією власної маси", – стверджують науковці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як у NASA показали, що побачив зонд, який вперше занурився в атмосферу Сонця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ