Учені розповіли, що раніше полярне сяйво можна було спостерігати на екваторі – чому так відбувалося

twitter.com/Astro_Jeff

Це було кілька десятків тис років тому

Полярне сяйво – дивовижне явище, яке інколи можна спостерігати на Землі. А раніше його було видно навіть на екваторі. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Науковці з університету Мічигану провели дослідження, під час якого з'ясували, що раніше полярне сяйво дійсно можна було побачити не лише на земних полюсах, але й на екваторі. Це відбувалося близько 41 тис років тому. 

Фахівці проаналізували ланцюжок моделей геомагнітних подій. У результаті вони встановили, що утворення полярного сяйва на екваторі було спричинене відповідним геомагнітним порушенням, яке певний період впливало на умови життя у деяких частинах Землі.

"Геомагнітний нахил був значно віддалений від географічних полюсів. Це призвело до того, що авроральні опади прямували за магнітними полюсами та переміщалися з географічних полярних регіонів Землі до екваторіальних широт", – розповіли вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні зафіксували полярне сяйво.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ