Смерть у лікарні

Вдвічі більше смертей, ніж від COVID-19: в ООН розповіли, що насправді вбиває людство

Shutterstock

Цей показник також значно перевищує кількість смертей від насильства

Організація Об'єднаних Націй назвала чинник, який за останній час спровокував більше людських смертей, ніж коронавірус. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Hill.

Науковці проаналізували кількість загиблих за перші 18 міс панування пандемії COVID-19 по всьому світу і порівняли її з кількістю смертей від захворювань, спричинених забрудненням повітря. 

Спеціальний доповідач ООН Девід Бойд заявив, що близько 9 млн передчасних смертей були спричинені забрудненням довкілля чи токсинами. Ця цифра вдвічі перевищує кількість загиблих від коронавірусу за перші півтори роки пандемії. 

Також цей показник у 15 разів перевищує кількість смертей від насильства.

Забруднення повітря
Забруднення повітря
Фото: niehs.nih.gov

В ООН надали звіт, з основними пунктами якого можна ознайомитися нижче:

  • Дослідження експертів продемонстрували, що забруднення повітря спричиняє близько 7 млн смертей на рік. Здебільшого вони зосереджені в країнах з низьким і середнім рівнем доходів;
  • За той самий період близько 750 тис людей гинуть від впливу хімічних речовин: вихлопні гази, азбест та тверді частки;
  • Хімічна промисловість споживає понад 10% викопного палива, яке виробляється в усьому світі. Таким чином щороку в атмосферу потрапляє приблизно 3,3 мільярда тонн парникових газів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в ООН розповіли про проблеми з пластиком за кілька десятків років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше