Місцева бульбашка

Земля і Сонце перебувають у центрі величезної газової бульбашки, що постійно зростає

ISS

Ученим вдалося з'ясувати, як утворився цей гігант

Наша Сонячна система постійно перебувають під пильною увагою вчених, які щоразу знаходять нову інформацію. "Дивогляд" із посиланням на Forbes повідомляє, що планети нашої Сонячної системи (у тому числі Земля і Сонце) перебувають всередині величезної газової бульбашки.

Газова бульбашка, також відома, як Місцева бульбашка, має діаметр у 1 тис світлових років. На її поверхні розташовуються сім молекулярних хмар, у яких утворюються нові зірки.

Фахівці отримали історію найближчого космічного оточення для Сонячної системи і встановили, що наша планета та Сонце перебувають у самому центрі величезного газового об'єкта.

Учені провели дослідження, під час якого використали технологію комп'ютерного моделювання. Вони з'ясували, що утворилася вона ще 14 млн років тому, в результаті значної кількості вибухів наднових. Міжзоряний газ вийшов назовні і сформувалася величезна щільна структура – бульбашка.

"Ми підрахували, що близько 15 наднових вибухнули за мільйони років, щоб сформувати Місцеву бульбашку, яку ми бачимо сьогодні", – кажуть дослідники.

Сьогодні ж Місцева бульбашка продовжує зростати, хоч і повільно. 

"Вона розширюється зі швидкістю близько 2 км на секунду. Проте з погляду швидкості вона значною мірою стабілізувалася", – зазначає вчений.

"Коли вибухнули перші наднові, що створили Місцеву бульбашку, наше Сонце було далеко від місця подій. Але близько 5 млн років тому шлях Сонця через галактику привів його – просто завдяки щасливому випадку – майже прямо в центр бульбашки", – продовжує один з авторів статті професор Жоао Алвес з Віденського університету.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Cонце мало величезні кільця, як у Сатурна, які вплинули на формування планети Земля.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ