Вагітність

Чи може дитина плакати в утробі матері – дослідження

Shutterstock

Під час другого триместру плід починає подавати активні знаки матері

Дитина під час свого формування в утробі матері може рухатися та харчуватися. Нещодавно вчені дослідили, чи може немовля плакати до свого народження, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Під час другого триместру плід починає подавати знаки матері. Жінка відчуває його штовхання та перевертання. Разом із цим, ученим стало цікаво, чи може дитина плакати перебуваючи в утробі. 

Науковці використали ультразвук, щоб проаналізувати поведінку плода на 33-му тижні вагітності. Вони побачили на обличчі дитини дивну міміку, яка була схожа на плач. Одразу ж після цього була проведена шумова стимуляція під час якої дитина розкрила рот і зробила кілька видихів. Також учені помітили тремтіння підборіддя. 

Науковці дослідити близько десяти плодів і у кожного з них спостерігалася така поведінка.

  • То, чи можна вважати, що у такий спосіб діти в утробі матері плачуть?

"Якщо ви маєте на увазі під словом плач гучний крик, який виражає сильні почуття чи емоції, то немовлята в утробі матері не плачуть", – розповідає вчена Даремського університету, що у Великій Британії Надя Рейсланд.

Науковець вважає, що для відтворення плачу дитина повинна наповнити свої легені повітрям, а в утробі матері це зробити неможливо. 

  • Чим пояснюються такі вирази обличчя?

Щоб дати відпоідь на це запитання дослідники вивчили поведінку малюків за допомогою 4D ультразвукової візуалізації. Так вони зуміли розрізнити два види міміки. Одна свідчить про те, що дитина сміється, а друга – що плаче. Передбачається, що це свідчить про те, якою буде реакція дитини після її народження. 

"Ці вирази обличчя розвиваються в період приблизно від 24 до 35 тижнів, і ця міміка стає складнішою з продовженням розвитку плода. Таким чином, дитина готується до того, щоб видати свій перший крик після народження", – йдеться у повідомленні вчених.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, чому чоловікам не варто зволікати з батьківством.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ