Вагітність

У ВООЗ шукають спосіб завадити жінкам дітородного віку вживати алкоголь

Shutterstock

Таку заяву сприйняли як сексизм та втручання у особисті межі жінок

Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє план дій на 2022-2030 роки, який завадить жінкам дітородного віку вживати алкоголь. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт ВООЗ.

Причиною такого рішення стало те, що міцні напої, створені на основі спирту, впливають на організм людини. Задовго до вагітності та особливо під час неї вживання алкоголю може викликати проблеми із зародженням плоду, а у подальшому вплинути на появу захворювань та порушень у розвитку дитини.

Таку заяву ВООЗ багато хто сприйняв як сексизм та втручання у особисті межі жінок. Зокрема, виконавчий директор органу соціальної відповідальності та регулювання алкоголю у Великобританії Метт Ламберт сказав, що Організація вийшла далеко за межі своєї компетенції та втручається у особисті справи людей.

"Ми вкрай стурбовані тим, що ВООЗ закликає країни запобігти вживання алкоголю серед жінок дітородного віку в своєму останньому плані дій. Крім того, що цей заклик є сексистським, патерналістським і таким, що потенційно обмежує свободи більшості жінок, він виходить далеко за рамки їхньої компетенції і не має наукових коренів", – заявив чоловік.

Також Ламберта підтримав й глава відділу економіки способу життя в Інституті економіки Крістофер Сноудон. 

"Ідея про те, що жінкам дітородного віку небезпечно вживати алкоголь, ненаукова й абсурдна. Більш того, це не стосується ВООЗ", – стверджує Сноудон.

Однак, були й ті, хто частково погодився із рішенням ВООЗ. До таких належить Річард Пайпер – виконавчий директор Alcohol Change UK. Він зазначив, що вживання алкоголю на будь-якому терміні вагітності є шкідливим для плода, однак не варто забувати про особисті права кожного.

"Але також життєво важливо, щоб ми врівноважували це з правом кожного дорослого ухвалювати поінформовані рішення про те, що ми робимо зі своїм тілом, незалежно від нашого віку та статі", — заявив Пайпер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, на скільки років алкоголь скорочує життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ