Реанімація, кома

"Прив'яжуть ваші руки і ноги до ліжка": лікар-радіолог розповів про "життя" реанімованих з COVID-19

Shutterstock

COVID-19, який панує по всьому світу, забрав життя у величезної кількості людей. На сьогоднішній день лікарні на території України переповнені пацієнтами з коронавірусом, які знехтували проходженням повного курсу вакцинації. 

Лікар-радіолог на ім'я Михайло Сидоренко на своїй сторінці в Instagram розповів про те, наскільки ймовірно залишитися живим після реанімації з ковідом, а також про серйозність подальших наслідків, повідомляє "Дивогляд". 

"Вийти з інфекційної реанімації живим зараз становить 50/50, шанс залишитись живим після інтубації і ШВЛ майже нульовий". Саме так розпочав свій допис фахівець, який написав на основі власних спостережень та підрахунків, які збирав впродовж місяця. 

Михайло Сидоренко вважає, що нинішня хвиля пандемії коронавірусу – унікальна, оскільки у світі вистачає вакцини для боротьби із нею, а препарати є загальнодоступними для населення кожної країни. Натомість, багато хто уникає цієї процедури, залишаючись впевненим, що вірус SARS-Cov-2 не торкнеться його.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Звідси і з'являються нові випадки захворювань, госпіталізації та смертей. Як зазначає радіолог, "місця в реанімації завжди будуть, бо на одного новоприбулого пацієнта завжди знайдеться труп":

"Якщо ви потрапляєте в лікарню зараз, то знайте, до вас відразу з порогу буде упереджене ставлення. У вас був вибір, а ви самі захотіли померти. Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже не можливо перевантажити. Бо на одного новоприбулого пацієнта завжди знайдеться труп", – розповідає автор.

Кількість смертельних випадків від коронавірусу зростає щодня. Кожен з померлих у свій час відмовився від вакцинації. Потрапляючи в лікарню з діагнозом "коронавірус", людина може на психологічному рівні втратити себе:

"Коли ви потрапите в палату, на вас натягнуть маску, з часом від низької сатурації у вас поїде дах і ви будете зривати цю маску, намагатиметесь встати, можливо, впадете і зламаєте собі якусь кістку. Тоді санітарки візьмуть і поріжуть синю медичну пелюшку і прив'яжуть ваші руки і ноги до ліжка. І тоді про вас забудуть, ви захочете в туалет, ви захочете води, ви будете видавати якесь незрозуміле мугикання з-під маски, але на вас не звертатимуть уваги. Періодично до вас приходитиму я, підніматиму вас, підкладаючи холодну рентгенівську касету під спину, намагатимусь розшифрувати, що ви мені намагаєтесь промугикати крізь ту маску, але, найімовірніше, що я вас теж не зрозумію", – йдеться у дописі. 

Читайте також: Учені назвали симптом коронавірусу, який значно підвищує ймовірність смерті.

Михайло Сидоренко вважає, що той, хто не хоче щепитися заради себе, зобов'язаний зробити це заради своїх близьких. Після своєї смерті людина не може відчути горя, у той час, як її рідні житимуть з цим до кінця своїх днів:

"Коли ви помрете, вас ще намагатимуться відкачати, зламають ребра, але шансу майже не буде. Вас запакують в чорний поліетиленовий мішок, покладуть на стару зужиту каталку і вивезуть в коридор. Далі ваш лікар вийде з відділення, де стоятимуть ваші близькі, він скаже, що ви, на жаль, померли. Буквально за секунду в коридорі стоятиме страшенний крик. Ви не уявляєте, наскільки це явище вкарбовується в пам'ять, це неймовірно скажений крик. І мені вас не буде шкода, ви вже мертві, ви нічого не відчуваєте, а от вашим близьким буде важко. Вакцинуючись, ви бережете близьких від своєї смерті", – завершив автор. 

Читайте також: Коли закінчиться панування коронавірусу і що цьому заважає – ВООЗ.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ