Артефакт із привидом

У сховищах музею знайшли найстаріше зображення привида, якому 3,5 тис років – фото

The British Museum

"Аналіз тексту показав, що примарі просто була потрібна любляча людина"

У Британському музеї знайшли стародавню Вавилонську табличку, яка демонструє, як позбутися небажану примару, що мешкає у будинку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeonews.

На знахідці, якій 3,5 тис років, зображений привид із витягнутими руками, зв'язаними мотузкою, котру тримає жінка. За словами куратора близькосхідного відділу Британського музею Ірвінга Фінкеля, раніше цей стародавній артефакт не помічали. Він знаходився у сховищі з XIX століття, але його ніколи не виставляли.

"Очевидно, що це привид нещасного чоловіка. Остаточний аналіз тексту показав, що примарі просто потрібен був любляча людина", – розповів дослідник.

На думку Фінкеля, цей артефакт входив до магічної бібліотеки, якою міг володіти екзорцист або стародавній храм. Знахідка не зберегла половину таблички. Також вона досить маленького розміру та може поміститися у руці людини.

На зворотному боці помітили написи, де розповідається про те, як варто боротися з привидом. Зокрема, треба виготовити жіночу та чоловічу фігурку. Першу треба одягти в яскравий і красивий одяг, а другу – в повсякденний. Потім на сході Сонця варто скласти фігурки до купи та промовити ім'я бога потойбічного світу.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 5 європейських замків, у яких справді бачили привидів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ