Криваві легенди: 5 європейських замків, у яких справді бачили привидів

У світі існує багато незрозумілих явищ, які пов'язують із потойбічним світом. Демони, злі духи, монстри чи привиди – усі вони вважаються фантазіями людини, не підтвердженими наукою.

Втім у деякі історії важко не повірити. "Дивогляд" зібрав для вас історії топ-5 замків Європи, у яких, цілком можливо, мешкають привиди.

Замок Ліп, Ірландія

Замок Ліп, Ірландія
Замок Ліп, Ірландія
Фото: колаж 5.ua

Цей замок вважається наймоторошнішим і найжахливішим у всій Ірландії. Навколо нього виникло чимало страшних легенд. Є версія, що цей замок використовували як пастку для ворогів, де їх потім знищували. Вождів ворожих кланів запрошували в замок Ліп нібито для примирення, але натомість їх жорстоко вбивали прямо серед бенкету.

В замку була кімната з глибоким підземеллям. Туди провалювалися гості, коли наступали на люк. На дні їх чекали гострі списи, жертви падали на них і гинули. Якщо хтось випадково падав не на списи, то він залишався у підземеллі і помирав серед трупів і скелетів.

Багато людей розповідають, що бачили в замку моторошних привидів. Найжахливіший з них схожий на закручену в дугу тварину, що нагадує за розмірами вівцю. Перед тим як цей привид з'являється, в повітрі чути запах сірки та мертвих тіл. Ще розповідають, що в місцевій капличці інколи само по собі з'являється і зникає світло.

Замок Звиков, Чехія

Замок Звиков, Чехія
Замок Звиков, Чехія
Фото: колаж 5.ua

Невідомо, коли саме замок збудували, але перші згадки про нього з'явилися в 1234 році. Він побував у володінні багатьох королів і панів. У 1597 році вперше почали говорити про злий дух Рарашек, який оселився у замку.

За легендою, під час проведення в той час відновлювальних робіт у Глізовій вежі, робітники були налякані і вигнані звідти нечистою силою. Відтоді Рарашек з'являється опівночі в Коронній залі замку.

Люди вірять, що ті, хто наважиться провести ніч у вежі замку, потім помирають протягом року. Інша легенда оповідає про таємний підземний хід, який веде із замку до капели Святої Анни (XIII століття) в містечку Ослов. Цей хід охороняють дві собаки з вогняними очима.

Замок Моосхам, Австрія

Замок Моосхам, Австрія
Замок Моосхам, Австрія
Фото: колаж 5.ua

Цей таємничий замок називають ще "замком відьом". А все тому, що в XIII столітті у стінах Моосхаму засудили і стратили сотні людей, яких оголошували чаклунами, відьмами і злочинцями.

Моосхам вважається містичним і загадковим замком, адже під час його реконструкції в підвалах виявили спотворені скелети тварин. Є думка, що там мешкав перевертень. Кажуть, що душі несправедливо страчених людей бродять по замку вночі, запалюють свічки і подають голоси.

Нині в замок пускають туристів. Їм показують кілька кімнат, бароковий місток, збройовий арсенал і каретний сарай. Відвідувачі замку часто чують таємничі кроки і відчувають легкі невидимі дотики.

Замок Варвік, Велика Британія

Замок Варвік, Велика Британія
Замок Варвік, Велика Британія
Фото: колаж 5.ua

Цей замок побачив найбільше побоїщ, аніж будь-який інший європейський замок. У ньому немає жодної зали, в стінах якої не відбулося насильства, не проливалася кров людей і не відсікалися голови.

Крім того, існує легенда, що у Затворній Вежі, або, як її ще називають, Вежі Примари, оселився привид сера Фулка Гревіля, який раніше мешкав у замку. Гревіля підступно вбив його слуга, завдавши ножових ран. Втім господар замку помер не одразу, а ще місяць мучився. Все через недолуге лікування – його лікар порадив накласти на рани баранячий жир.

Кажуть, що власник замку пізно ввечері матеріалізується з портрета, який висить на стіні в башті. Часто його тінь бачать у кімнаті, що раніше слугувала кабінетом серу Гревілю.

Замок Меггерні, Шотландія

Замок Меггерні, Шотландія
Замок Меггерні, Шотландія
Фото: колаж 5.ua

Шотландський замок Меггерні був збудований у XVII столітті. Кажуть, що в ньому мешкає дуже незвичайний привид. Він несподівано з’являється перед гостями або цілує чоловіків.

Вважається, що це привид дружини кухаря Мензи Клану, яку він же і вбив. Він розлютився через те, що вона постійно фліртувала з чоловіками і розсік тіло дружини на дві частини, а потім позбувся його.

Відвідувачі замку запевняють, що бачили нижню частина тіла жінки, яка бродить першим поверхом замку і підвалами, а іноді верхню частина її тіла, що з'являється нагорі і, схоже, й надалі продовжує шукати, з ким пофліртувати.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 фільмів жахів, заснованих на реальних подіях, а також про найстрашніші серіали до Геловіна.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше