Ввечері понеділка, 4 жовтня, відбувся масовий збій кількох соціальних мереж. Спостерігалися проблеми з доступом до акаунтів, а також завантаженням стартових сторінок.
Які саме соцмережі "постраждали" та про ймовірні версії причини збою розповідає "Дивогляд".
Близько 18:38 за Києвом відбувся несподіваний збій у роботі Facebook, Instagram і WhatsApp. Проблеми зі входом спостерігалися як у мобільних додатках, так і у десктопних версіях. Першими на проблеми з доступом до акаунтів почали скаржитися жителі України, Росії, Великої Британії, США, Канади, Нідерландів, Німеччини, Італії, Франції тощо.
У Facebook одразу ж заявили, що вже поінформовані про поломку та активно усувають її:
"Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше повернути все в норму, і просимо вибачення за будь-які незручності", – зазначили у Facebook.
Так само відповіли і представники Instagram:
"Instagram і друзям зараз трохи важче, і у вас можуть виникнути проблеми з їх використанням. Потерпіть, ми працюємо", – сказали представники додатку.
Схожа ситуація була помічена й у месенджері WhatsApp:
"Ми працюємо над тим, щоб повернути все в норму, і надішлемо вам оновлену інформацію якомога швидше. Дякуємо за ваше терпіння!" – заявили в компанії.
Читайте також: У WhatsApp з'явилися нові небезпечні шахраї – як себе захистити.
За кілька хвилин "лягли" й решта соцмереж, зокрема, Netflix, Steam, PlayStation, Google, Amazon, TikTok і Viber. "Живими" на той момент залишалися лише Twitter та Telegram.
Читайте також: У Google Play з'явилися небезпечні додатки, які використовують шахраї – як себе захистити.
Перший же не втратив можливості та трохи пожартував на конкурентами, відмітивши у дописі, що він ще й досі працює в усіх країнах світу. Однак, згодом уповільнення спостерігалися й у роботі цієї соцмережі.
"Привіт, буквально всім", – написала компанія.
Близько опівночі проблеми з доступом були помічені й у Tinder та навіть Downdetector, який повідомляє про роботу інших сайтів.
Однак, популярний порносайт Pornhub продовжував свою роботу та зазначив, що "у нього ніколи не падає".

Що саме стало причиною масового збою у соцмережах?
Найпоширенішою версією причини несправності називали хакерську атаку, в результаті якої особисті дані близько 1,5 млрд користувачів Facebook були виставлені на продаж в Darknet. Зокрема, відомості про імена, електронні адреси, телефонні номери та локації. Цей сервіс прихований від загалу, а доступ до нього мають лише так звані "довірені особи".
Читайте також: 9 додатків для Android, які крадуть ваші паролі від соцмереж: список небезпечних програм.
Однак, версію хакерскької атаки швидко спростували у службі безпеки Facebook, оскільки соціальні мережі працюють незалежно одна від одної.
Після цього багато хто вирішив, що проблема пов'язана із системою доменних імен (DNS). Журналіст Independent Брайан Кребс зазначив, що ще вранці того ж дня з таблиць маршрутизаторів, що поширюються на весь світ, були видалені DNS-записи, які дозволяють системам шукати додатки Facebook або Instagram.
Читайте також: Які мобільні додатки зливають найбільше ваших даних.
Як вирішили проблему
Усуненню проблеми завадив й той факт, що в усіх співробітників компанії Facebook не працювали електронні перепустки, тож вони не могли потрапити в офіс та встановити причину несправності зсередини:
Лише після того, як в одному з центрів обробки даних Facebook вручну були перезапущені сервери, після шести годин деактивації робота додатків була відновлена. Близько 01:00 (за Києвом) 5 жовтня користувачі Facebook, Instagram та WhatsApp змгли потрапити на свої сторінки.
До чого призвів збій у Facebook
Зазначається, що цей збій став найтривалішим за останні 13 років. За кілька годин статки засновника Facebook марка Цукерберга впали на $6,4 млрд. Через це мільярдер спустився на кілька сходинок вниз у рейтингу "найбагатших людей світу" за версією Forbes. За цей самий час акції компанії впали на 5%.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Ілон Маск знову став найбагатшою людиною світу за версією Forbes.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!