Google Play

У Google Play з'явилися небезпечні додатки, які використовують шахраї – як себе захистити

Shutterstock

Мова йде про додатки для обробки фото, ігри та інше

У фірмовому магазині з Android-додатками з'явилися шахрайські програми, націлені на аудиторію з Південно-Західній Азії і на Аравійський півостров. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на McAfee.

Шкідливі мобільні додатки завантажили як мінімум 700 тис разів до того, поки Google зрозумів небезпечність та почав їх видаляти. Мова йде про головоломки, оболонки клавіатури, редактори для обробки фото й інші додатки.

Вони почали перехоплювати повідомлення про SMS-повідомлення, а потім здійснювати несанкціоновані покупки. У McAfee Mobile Security визначили цю небезпеку як Android/Etinu.

Фахівці продовжують слідкувати і спільно працювати з компанією Google, щоб видаляти шкідливі програми та захищати користувачів. На їх думку, завдяки певним додаткам шахрай може отримати інформацію користувача про:

  • оператора мобільного зв'язку 
  • телефонний номер
  • SMS-повідомлення
  • IP-адресу
  • країну перебування

У McAfee Mobile Research стверджують, що інструменти, якими використовується функція для перехоплення повідомлень, будуть розвиватися надалі. Саме тому вони рекомендують людям уважно слідкувати за додатками, які хочуть отримати дозвіл на функції, пов'язані із SMS-повідомлення.

"Якщо запит здається підозрілим, не підтверджуйте його", – сказано у повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як захистити свої паролі від шахраїв.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ