Ліс

На Львівщині посеред лісу помітили "пальці диявола", які мали трупний запах – фото

Shutterstock

Цей гриб занесений до Червоної книги

У Львівській області знайшли рідкісний вид грибів – Антурус Арчера (Clathrus archeri). У народі його називають "пальцями диявола", що обумовлено оригінальним зовнішнім виглядом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-спільноту "Моя Старомасбірщина".

У соцмережі пишуть, що гриб було знайдено під час підготовки до етнофестивалю "В гості до бойків та о. Михайла Зубрицького", який проводять у селі Мшанець (Старосамбірський район).

Передусім Clathrus archeri відомий через свій специфічний вид на кожній стадії розвитку – спочатку гриб знаходиться у желеподібному яйці, потім "вилуплюється", розкривається та починається активний ріст "пальців диявола".

У підсумку відростки, котрих зазвичай від 3 до 8 штук, у довжину сягають від 5 до 10 см. Також гриб характеризується різким запахом гниючої плоті, який виділяється кількома плямами на "щупальцах".

Цей запах подобається мухам, які сідають на Антурус Арчера та забирають з собою його спори. Завдяки цьому цей гриб поширюється на великі відстані.

Зазвичай "пальці диявола" можна зустріти на Західній Україні. Гриб внесений до Червоної книги. Є думка, що зустріч з ним обіцяє удачу.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що біологи назвали найнебезпечніші рослини в Україні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ