Рапан

Учені дізналися, що в Азовському морі активно розмножується хижак, який небезпечніший за медуз

Shutterstock

"Азовське море зіткнеться з проблемою їх навали"

Фахівці встановили, що в Азовському морі активно розмножується хижий червоний молюск – рапан. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "РІА Мелітополь".

За словами директора Приазовського нацпарку Дмитра Воловика, хижий рапан наносить серйозну шкоду Азовському морю, бо в останньому не водяться природні вороги молюска – морські зірки.

Експерт прогнозує, що у морі різко впаде популяція мідій, які є їжею рапанів. Згодом це призведе до збільшення кількості цих істот, що можна буде порівняти з навалою медуз.

Директор нацпарку також зазначив, що медузи з'являються періодично, а ось навала рапанів може спровокувати катастрофу вже протягом кількох років.

"На зиму (медузи – "Дивогляд") вимерзають, а рапани зимують. Думаю, що через кілька років Азовське море зіткнеться саме з проблемою їх навали, якщо не розвинути промисловий вилов", – стверджує Воловик.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на Азовському морі жінка провалилася в "братську могилу" з медузами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ