800-річна кольчуга

"Абсолютно дивовижне відкриття": в Ірландії несподівано знайшли 800-річну кольчугу – фото

Shelley Corcoran

Артефакт довго знаходився у сараї і був нікому непотрібним

Мешканець Ірландії знайшов посеред сараю кольчугу, яка датується близько 1172 роком – епоха, коли нормани вторгнулися на острів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на RTE.

Чоловік тримав у себе в сараї кольчугу, поки не сходив на виставку "Нормандці" у рамках Тижня національної спадщини. Там він помітив копії старовинної зброї, серед яких була кольчуга.

Тоді він зрозумів, що має у сараї щось схоже. Він передав артефакт дослідникам, а також представник виставки Granard Knights&Conquests Бартл Д'Арсі та Національний музей Ірландії вже контактують щодо реставрації.

За словами Д'Арсі, знахідка датується близько 1172 роком – час прибуття норманів у Лонгфорд. Кольчуга пов'язана з історією верховного судді Ірландії і лорда Річарда Де Туіта.

У 1199 році ним був побудований дерев'яний замок, щоб охороняти кордон і воювати з ірландським кланом О’Рейлі з Сан-Бреффні. За словами співробітниці виставки Дейдре Орма, цей артефакт – "абсолютно дивовижне відкриття".

"Ми повністю вражені цим тут, в Knights&Conquests. І це повністю пов’язано з тим, що ми робимо тут, в нашому центрі, – зберігаємо нормандську історію і спадщину", – зазначила вона.

До речі, це не єдина знахідка в Ірландії, яка останнім часом приголомшила дослідників. Зокрема, там посеред болота знайшли ідол, якому понад 1,6 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ