Conacodon hettingeri, Miniconus jeanninae та Beornus honeyi

Учені відкрили нові види доісторичних істот, одну з яких назвали на честь персонажа "Хоббіта" – фото

Banana Art Studio

Стародавні ссавці змогли значно збільшитися завдяки вимиранню динозаврів

Дослідники розповіли одразу про три нових види древніх ссавців, які почали населяти Землю після зникнення динозаврів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of Systematic Palaeontology.

Мова йде про знайдені у басейні Великого вододілу (Вайомінг, США) скам'янілі останки кондилартів – пращури сучасних копитних. Усього там вдалося знайти понад 420 скам'янілостей ссавців.

Відкриті види стародавніх істот назвали Beornus honeyi, Miniconus jeanninae і Conacodon hettingeri. Розміри першого вимерлого ссавця з пухнастою шерстю можна порівняти з кішкою.

Його назвали на честь героя повісті Толкієна "Хоббіт" Беорна. Вчені вважають, що він жив на багатьох територіях у часи палеоцену 66-56 млн років тому.

Кожен вид експерти відносять до сімейства періптихідів – вимерлих плацентарних. Вони мали унікальні зуби, які дозволяли їсти як м'ясо, так і жорсткі рослини. За словами вченої Мадлен Аттеберрі, після вимирання динозаврів ці тварини змогли швидко розвинутися та збільшитися у розмірах.

"Вони явно скористалися цією можливістю, як ми можемо бачити по еволюції нових видів ссавців, яка сталася за відносно короткий проміжок часу після масового вимирання", – розповіла вона.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені назвали причину, через яку динозаври вимерли задовго до падіння метеорита.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ