Озеро Гурон

Археологи виявили на дні озера артефакти, яким 9 тис років – фото

Shutterstock

На думку експертів, вони знайшли "дуже маленькі частини, які можуть розповісти великі історії"

Учені знайшли в озері Гурон артефакти обсидіанових знарядь віком 9 тис років, котрі знаходяться більше ніж за 4 тис км від місця їх походження – Орегона (США). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Ці уламки обсидіану, знайдені у рамках підводних археологічних розкопок в озері Гурон, – найдавніші підтверджені на сході обсидіанові зразки з західної частини країни, які будь-коли знаходили в континентальній частині США.

За словами дослідників, завдяки цим крихітним обсидіановим артефактам можна краще зрозуміти соціальні зв'язки у Північній Америці 9 тис років тому.

"Ці артефакти походять з геологічного джерела в Орегоні, що знаходиться на відстані 4000 кілометрів, що говорить про одну з найбільших відстаней, зафіксованих для обсидіанових артефактів у світі", – розповів доцент кафедри соціології та антропології Техаського Університету в Арлінгтоні Ешлі Лемке.

Знаряддя з обсидіану
Знаряддя з обсидіану
Фото: worldhistory.org

На думку експертів, вони знайшли "дуже маленькі частини, які можуть розповісти великі історії". Знахідка входить у ширше дослідження, учасники якого хочуть дослідити соціальну та економічну організації мисливців на карібу в кінці останнього льодовикового періоду.

Окрім цього, археологи знайшли хатини мисливців на глибині 30 метрів під водою. Раніше рівень води у цьому місці був значно нижчим. Безпосередньо ці артефакти важливі, бо вказують на актуальність підводної археології.

"Збереження стародавніх підводних об'єктів не порівняти з такими ж на суші, і ці місця дають нам прекрасну можливість дізнатися більше про людей минулого", – зазначив Лемке.

Зазначимо, що обсидіан є магматичною гірською породою, різновидом вулканічного скла, який утворюється внаслідок швидкого охолодження лави (розплавлених гірських порід).

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що археологи розкопали тисячолітнє куряче яйце та стародавні ляльки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ