Антарктида

Хто насправді першим відкрив Антарктиду – вчені

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Дослідники проаналізували легенди, оповідання та спогади древнього народу

Група вчених з Нової Зеландії вивчила давні посібники з історії та провела дослідження щодо того, хто ж насправді відкрив Антарктиду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of the Royal Society of New Zealand.

Від самого початку людство вважало, що одними з відкривачів Антарктиди були Роберт Скотт з Великої Британії та Руаль Амундсен з Норвегії. Хто з них першим дістався Південного полюса – невідомо, однак останні дослідження стверджують, що жоден з них не був першовідкривачем. 

Вчені висунули гіпотезу, що першими холодних земель змогли дістатися полінезійці. На історію саме цього народу звернули увагу вчені.

Проаналізувавши легенди, оповідання та спогади полінезійців, вчені знайшли розповіді про "туманні місця, де немає Сонця" та "великі білі вершини без рослинності". Вони впевнені, що йдеться саме про полярну ніч та льодовики. 

Також доказом цього стали й основні заняття народу у ті часи. Зокрема, серед них були виокремлені різьбярство та ткацтво маорі, які лише підтверджують ймовірність проведення ранніх досліджень Антарктиди.

"Полінезійські розповіді про подорожі між островами містять в собі й розповіді про подорож у води Антарктики Hui Te Rangiora та його команди на кораблі Te Ivi o Atea, ймовірно, на початку сьомого століття. У деяких оповіданнях Hui Te Rangiora та його команда продовжували шлях на південь. Далеко на південь", – зазначають дослідники.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Антарктиді знайшли небесне тіло віком 430 тисяч років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше