Члени 26-ї української антарктичної експедиції

Українці вивчатимуть мову китів в Антарктиді

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Експедиція триватиме більше року

Українські вчені – члени 26-ї української антарктичної експедиції (УАЕ) вирушили на станцію "Академік Вернадський" з метою вивчення мови китів. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр

Наймолодша ​​серед усіх попередніх експедицій складатиметься з 12 учасників: вчені, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і системний адміністратор. З них 11 чоловіків та 1 жінка – біолог Оксана Савенко, яке вже вдруге їде зимувати до Антарктиди.

Очолив експедицію один із найдосвідченіших українських полярників – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк.

Щоб дістатися місця призначення, учасники мають подолати Туреччину, Бразилію та Чилі, де їм необхідно буде пересидіти двотижневий карантин. По його завершенню вони вирушать до станції кораблем. 

Вчені проведуть в Антарктиді 13 місяців. Окрім освоєння мови риб, вони виконуватимуть інші основні завдання експедиції: щоденні вимірювання, заплановані дослідження та підтримка роботи станції.

Вони продовжать відстежувати глобальну грозову активність в атмосфері планети, вивчати будову льодовиків за допомогою георадара і досліджувати міграцію китів за допомогою фотоідентифікації.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Європа переживає період найекстремальнішої за 2 тисячі років посухи

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ