Знахідка археологів у Ізраїлі

Археологи розкопали тисячолітнє куряче яйце та стародавні ляльки – фото

Israel Antiquities Authority / Facebook

Завдяки знахідці можна дізнатися, яку продукти вживали та виробляли древні суспільства

Археологи знайшли в Ізраїлі вигрібну яму ранньоісламського періоду, яка зберегла тисячолітнє куряче яйце та інші артефакти. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Управління старовини Ізраїлю (IAA).

Знахідка виявлена археологами у комплексі виробничих будівель візантійського періоду в Явне (Ізраїль). Є версія, що яйце зберіглося завдяки анаеробним умовам і м'якому органічному субстрату вигрібної ями.

Коли його вилучили з вигрібної ями, то на ньому помітили тріщини. Тим не менш, все ж таки частині його жовтка протягом тисячі років вдалося вціліти.

Археологи сподіваються, що майбутнє дослідження його ДНК виявиться результативним. Окрім яйця археологи також знайшли кістяні ляльки.

Передусім знахідка є цінною через те, що завдяки їй можна дізнатися, які продукти вживали та виробляли древні суспільства. Науковці стверджують, що птахівництво набуло поширення у Леванті під час елліністичних і ранньоримських періодів близько 2,3 тис років тому.

У ранньоісламські часи – VII століття нашої ери – у культурному шарі зменшилися свинячі кістки, бо тоді існувала релігійна заборона щодо вживання свинини. Як джерело білка його раціонально замінило куряче м'ясо та яйця.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли яйце давно вимерлого карликового ему.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ