Як обрати велосипед на літо – рекомендації

При виборі велосипеда для літнього сезону, який буде корисним як для практичних поїздок, так і для розваг, важливо враховувати численні аспекти

Якщо ви завжди мріяли про початок катання на велосипеді, але не мали достатньої інформації для правильного вибору, це не проблема. "Дивогляд" з радістю поділиться з вами інформацією про особливості цього виду транспорту, яка допоможе вам зробити важливий вибір.

Типи велосипедів:  

Гірський

Гірський велосипед
Гірський велосипед
Фото: Shutterstock

Існує два різновиди таких велосипедів: перший має один амортизатор, а ось другий – два. На цьому транспорті можна нормально роз'їжджати по бездоріжжю (звісно ж, якщо вас не оточують ями на кілометр у глибину). Гірський велосипед підходить людині, яка любить відпочивати на природі та пересуватися різноманітними покриттями.

Шосейний

У цьому варіанті відсутні амортизатори, завдяки чому при їзді розвантажуються м'язи рук. Також це дозволяє пересуватися з більшою швидкістю на рівних дорогах. Напевно, шосейний велосипед – один з кращих варіантів для тих, хто планує його використовувати у великих містах.

Туристичний

Можна сказати, що це середній варіант між попередніми двома видами велосипедів. На ньому можна добряче розігнатися (будь ласка, пам'ятайте про безпеку), а також з відносним комфортом використовувати на нерівній місцевості.

Дорожній

Велосипед
Велосипед
Фото: Shutterstock

Безумовно, серед усіх варіантів дорожній велосипед, на нашу думку, найпростіший. Якщо ви полюбляєте спокійно пересуватися (тобто, не в стилі гонщика Формули-1), то цей варіант чудово вам підійде. Передусім він характеризується простотою та практичністю, завдяки чому він користується популярністю.

Циклокросовий

Цей вид створено для велокросу, а саме: гонок по колу, по нерівних і відкритих місцевостях, лісових ділянках з перешкодами (мова йде про бруд, коріння дерев, пагорби тощо). Комфортне пересування забезпечується товстою гумою, зміненою геометрією рами та дисковими гальмами.

Важливі характеристики:

Розмір і вага

Передусім при виборі велосипеда враховуйте свій зріст, бо переважно велосипеди розраховані на людей середньостатистичного зросту. Якщо ваш зріст від 165 до 185 см – навряд чи вам буде складно обрати велосипед.

У випадку, коли ви вище зазначених параметрів – будьте уважними та при виборі товару запитайте у фахівця, щоб він індивідуально підібрав модель під ваш зріст.

Велосипед
Велосипед
Фото: Shutterstock

Це стосується і ваги – якщо ви маєте понад 110 кг, то зверніть увагу на гірські велосипеди. Ці моделі призначені для максимального навантаження, яке вони витримують завдяки встановленим міцним компонентам.

Людині з вищезазначеною вагою може підійти й інший велосипед, але, знову ж таки, треба вирішувати це питання індивідуально. Окрім цього, не радимо вам заощаджувати на цьому транспорті, бо переважно у дорогих моделей встановлене якісне та міцне обладнання, яке додатково допомагає велосипеду вправлятися з навантаженнями.

Гальма

Радимо перевірити їх потужність, коли ви будете купувати велосипед. Існують такі види гальм:

  • ободні, яким властива надійність і проста конструкція. Переважно їх використовують у бюджетних гірських, шосейних і міських велосипедах.
  • дискові, не залежні від погодних і дорожніх умов, а також довго не ламаються. Серед мінусів можна зазначити високу ціну та велику вагу всієї системи.
  • ножні, які у наш час можна зустріти вкрай мало.
Велосипед
Велосипед
Фото: Shutterstock

Швидкість

Ми вважаємо, що швидкість можна віднести до вкрай важливих і навіть основних характеристик велосипеда. Переважно цей транспорт має від 20 до 21 передач, яких має вистачити для середньостатистичної людини.

Не варто думати: "Що швидший велосипед – то кращий". Річ у тому, що моделі з великими кількостями швидкостей треба точно налаштувати та дуже обережно використовувати, що не сподобається більшості людей.

У міських велосипедах іноді присутня планетарна система з 2-9 швидкостями. "Планетарку" встановлюють у задньому колесі. Її переваги – передусім практичність. Для зміни швидкості ручку чи кермо такого велосипеда оснащують перемикачем швидкості.

Рама

Велосипед
Велосипед
Фото: Shutterstock

Міцність рами – вкрай важливий критерій. Щоб оцінити її міць, треба звернути увагу на відстань від осі каретки до кінця підсідельної труби, яку зазвичай вимірюють у дюймах.

Розмір велосипеда дорівнює розміру рами. Серед основних характеристик рами відзначають її матеріал (переважно сталь або алюміній) і розмір.

Сталеву раму часто мають бюджетні велосипеди, а алюмінієву – моделі середнього та високого бюджету. Алюміній має аналогічну міць, але все ж таки менше важить.

Амортизатор

велосипеди
велосипеди
Фото: Shutterstock

Цей аспект впливає на зручність у пересуванні, а тому зверніть увагу на такі  фактори:

  • на рівних ділянках легше набрати велику швидкість буде саме на велосипеді, який не має амортизаторів
  • якщо ви плануєте їздити асфальтованими дорогами або лісовими стежками, то не радимо розглядати двопідвісний велосипед
  • якщо лише по асфальту – можна звернути увагу на велосипед без амортизаторів

Найпростіший варіант – пружинно-еластомірні, з ходом від 80 до 100 мм. Однак, на ньому буде важко їздити нерівними дорогами. Варіант з кращою якістю зустрічається у велосипедах вищої цінової категорії – повітряно-олійні і пружинно-масляні вилки. У них можна регулювати швидкість відскоку, жорсткість ходу та перемикач.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як обрати самокат для літніх прогулянок.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше