Палаючий ліс

Заради комфорту: древні люди спалювали гігантські ліси в Африці – вчені

Shutterstock

У підсумку виникли савани та рідколісся

У Єльському університеті отримали докази того, що древня людина завдяки вогню змінювала цілі екосистеми. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Science Advances.

За допомогою виявлення щільних скупчень на північних берегах озера Малаві (Східна Африка) кам’яних артефактів, що датуються понад 92 тис років тому, вчені зрозуміли, що перші люди проєктували екосистеми.

"Ми відкрили найдавніші свідчення, що люди трансформували екосистеми за допомогою вогню. Тобто наше відкриття вказує на те, що до кінця плейстоцену наші предки знайшли нові застосування для вогню, перетворивши його в інструмент, який дозволив їм перетворити ліси Східної Африки на відкриті рідколісся", – стверджує доцентка Єльського університету Джессіка Томпсон.

Дослідники провели в Африці археологічні розкопки та зрозуміли, що в ту епоху кліматичні умови були сприятливими для рослин. Однак, вони виявили лише пилок рослинності й частки золи, які виникли через масштабні пожежі.

Стародавні люди
Стародавні люди
Фото: Shutterstock

Наразі важко однозначно сказати, чим керувалися древні люди. Тим не менш, учені припускають, що пожежі допомагали людям у створенні більш сприятливого середовища для проживання, полювання та збиральництва. Подібні дії призвели до того, що величезні ліси стали саванами та рідколіссям.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Італії знайшли рештки 9 неандертальців, яких могли вбити гієни.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ