синтетичні м'язові волокна

Вчені представили синтетичні м'язи, що в 30 разів сильніші за людські

Університет Вуллонгонг

У подальшому винахід можна буде використовувати в протезах та мікроманіпуляторах

Команда вчених з Австралійського інституту інноваційних матеріалів та Школи хімічної та біомолекулярної інженерії представили новий винахід – створені з синтетичних ниток штучні м'язи, що повторюють образ спіралі ДНК людини, згорнуту в "надспіраль". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на robotics sciencemag.

За основу науковці взяли явище надспіралізації. Воно полягає у тому, що подвійна спіраль ДНК всередині клітин організму закручується у ще одну, більш складну спіраль, чим скорочує свою довжину у тисячу разів за допомогою енергії, яка в десятки разів вище енергії скорочення м'язів людини.

У своєму винаході розробники, використовуючи спеціальний гідрогель, просочили скручені поліефірні нитки та поклали їх у воду. В результаті цього нитки скоротилися у своїй довжині на 90% та згорнулися в "надспіраль", у той час, коли волокна в м'язах людини можуть зменшитися в довжині лише на 20%. У першому випадку енергією волокон дорівнює 1 джоуль/грам, у другому – 0,03 джоуля/грам. Ці показники доводять, що штучний варіант м'язів є в 30 разів сильнішим за людські.

Випробувавши свій винахід на справі, вчені побачили, що цю розробку у майбутньому можна  буде використовувати в протезах, мікроманіпуляторах для промисловості та медицини.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що американські вчені розробили метод швидкого аналізу ДНК на мутації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше