Місяць

Зразки насіння, сперми та яйцеклітин: науковці пропонують створити на Місяці "Ноїв ковчег", щоб запобігти масовому вимиранню на Землі

Shutterstock

Ідея знаходиться в розробці

Команда дослідників з Університету Арізони висунула на розгляд ідею щодо створення на Місяці "Ноїва ковчега", в якому будуть зберігатися мільйони зразків насіння, спор, сперми і яйцеклітин. Про це повідомляє New Atlas.

Основною метою ідеї є забезпечення подальшого життя на Землі у випадку глобальної катастрофи. Тож вчені вважають, що Місяць може мати середовище, сприятливе для зберігання зразків кожного з 6,7 млн ​​земних видів.

Це можна відтворити шляхом збирання та зберігання зразків у склепіннях, які можуть пережити кінець світу. Одним із таких прикладів є Глобальне сховище насіння Шпіцбергена, у якому зберігається близько мільйона зразків важливих продовольчих культур з усього світу.

Також існують так звані "заморожені зоопарки". Вони виконують подібну функцію для тварин, зберігаючи їх сперму, яйцеклітини, ембріони, зразки ДНК або тканин.

Натомість, головною проблемою є те, що ці сховища можуть виявитися не такими стійкими до кінця світу, як хотілося б. Вчені підозрюють, що на Землі майже немає місць, повністю безпечних для зберігання зразків. Тож необхідно розмістити їх за межами нашої планети. 

Так дослідники дійшли думки, що Місяць - ідеальне місце для їх зберігання, оскільки його поверхня тектонічно стійка, а сам супутник не страждає від погодних явищ, які могли б загрожувати сховищам. 

За попередніми даними, об'єкт може бути побудований всередині лавових труб, які нещодавно були виявлені під поверхнею Місяця.

місячний ковчег
місячний ковчег
Фото: newatlas.com

Зразки зберігатимуться в модулях кріогенної консервації, які охолоджуватимуть насіння до -180°C, а клітини тварин до -196°C. Вся система може працювати від сонячних батарей на поверхні.

Виникає питання з приводу транспортування об'єктів до місця призначення. За оцінками дослідників, для перевезення 50 зразків кожного з 6,7 млн ​​видів на Землі необхідно буде здійснити щонайменше 250 запусків.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що стало відомо, коли на Марсі з'явиться місто-мільйонник.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ