Місяць

Перший після СРСР: Китай запустив ракету на Місяць – відео

Shutterstock

На Землю вперше від 1976 року доставлять зразки породи з Місяця

Увечері 23 листопада Китай здійснив успішний запуск ракети-носія, яка доставить на Місяць дослідницький апарат Чаньє-5. Про це повідомляє телеканал CGTN.

Апарат, який отримав свою назву на честь китайської богині Місяця, має пробурити два метри поверхневого шару супутника та дістати звідти близько 2 кг породи. Востаннє геологічні зразки з поверхні цього космічного об’єкта доставлялися на Землю ще 44 роки тому: у 1976 році СРСР проводив дослідження за допомогою апарата Місяць-24.

Запуск китайської ракети на Місяць
Запуск китайської ракети на Місяць
Фото: CGTN

У NASA вже висловили сподівання, що програма КНР з транспортування зразків породи з Місяця стане корисною для всієї міжнародної спільноти, а не лише для Китаю.

"Сподіваємося, Китай поділиться своїми даними зі світовою науковою спільнотою, щоби покращити наше розуміння Місяця, як це робили наші місії "Аполлона" та програма "Артеміда", - заявили в американському космічному агентстві.

Раніше NASA заявило про плани встановити на Місяці бездротові системи зв'язку 4G. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ