Геть апельсинову шкірку: найефективніші способи, як позбутися целюліту у проблемних місцях

Що ближче літо, то більше уваги ми починаємо приділяти своєму зовнішньому вигляду. Кому ж не хочеться мати гарний вигляд у шортах, спідницях і легких сукнях?

Одна із найненависніших проблем усіх жінок — целюліт (або, по науковому - ліподистрофія). Це локальне збільшення жирових клітин і порушення мікроциркуляції в жировій тканині. З певних причин ці клітини перестають виділяти продукти своєї життєдіяльності, зате з подвоєною силою накопичують жир і всмоктують все, що завгодно - рідина, токсини, відходи та іншу гидоту.

Найчастіше целюліт уражає сідниці, стегна і живіт, але він може бути навіть на плечах, колінах, литках, шиї. Целюліт починає розвиватися ще в підлітковому віці, його прояви у віці 20-35 років є вже у 75% жінок, а після 35 років - більш ніж у 90%. Окрім того, целюліт зустрічається у 10% чоловіків.

Тому "Дивогляд" вирішив розглянути найефективніші методи, як позбутися цієї косметичної проблеми.

Експерти із клініки Mayo описали 4 найефективніші способи медичного лікування целюліту: лазерне або радіочастотне лікування, кріоліполіз, акустична хвильова терапія і хірургія.

Кожен із цих методів має свій набір потенційних результатів та побічних ефектів. Медики зазначають, що деякі дослідження показують, що поєднання методів лікування може дати найбільш задовільні результати.

Схуднення
Схуднення
Фото: Shutterstock
  • Лазерне і радіочастотне лікування

На сьогодні існує кілька різних методів лазерного лікування. Один із них, наприклад, передбачає просочення під шкіру лазерних імпульсів, які своїм теплом руйнують волокнисті смуги, що зв’язують жир. Цей спосіб може зменшити прояви целюліту на період від 6 місяців до 1 року, але потребує подальшого дослідження.
Існує також пристрій, який використовує тепло (радіочастоту) для неаблятивного лікування, що покращує вигляд шкіри, але при цьому менше пошкоджує її. Ймовірно, вам знадобиться кілька сеансів, перш ніж ви помітите покращення зовнішнього вигляду шкіри. Неаблятивні процедури зазвичай потрібно повторювати частіше, ніж аблятивні (такі, як попередній).

  • Кріоліполіз

За допомогою кріоліполізу (CoolSculpting) жир під шкірою зменшується за допомогою пристрою, який використовує вакуумне всмоктування, щоб тканини вступили у контакт з охолоджуючими пластинами. Вам знадобляться кілька процедур. Результати з’являються поступово протягом двох-трьох місяців.

  • Акустична хвильова терапія

Ця техніка передбачає руйнування жирових тканин за допомогою звукових хвиль. Ймовірно, вам знадобиться кілька сеансів, перш ніж ви помітите покращення зовнішнього вигляду шкіри.

  • Хірургія

Ваш лікар може запропонувати одну з різних процедур, за допомогою якої голки, леза або інші спеціальні інструменти відокремлюють фіброзні стрічки під шкірою (підрізають їх), намагаючись розгладити шкіру. В одному з методів також використовуються жирові ін’єкції для покращення зовнішнього вигляду шкіри.

Результати цих методів можуть тривати два-три роки.

Варто пам’ятати, що кожен із цих методів може викликати біль, а також мати певні побічні ефекти. Тому варто знайти сертифікованого досвідченого лікаря, який точно зробить все можливе, щоб уникнути небажаних наслідків.

Читайте також: Як позбутися "вушок" на стегнах: поради від фітнес-інструктора Аніти Луценко

Та медичне лікування — це крайній спосіб. Ви завжди можете спробувати позбутися “апельсинової шкірки” вдома без небажаних втручань. Адже догляд за собою може сильно змінити зовнішній вигляд шкіри.

Схуднення
Схуднення
Фото: Shutterstock

Як позбутися целюліту вдома

  • Медичні креми

Дослідження показали, що застосування крему з 0,3% ретинолу може зменшити прояви целюліту за рахунок того, що ретинол потовщує шкіру. Такі креми треба використовувати 1-2 рази на день щонайменше 6 місяців, перші ніж ви побачите ефект.

  • Втрата ваги

Якщо у вас є зайва вага, схуднення і приведення м’язів у тонус може покращити вигляд шкіри “із ямочками”.

  • Фізична активність

Це не лише приведе у тонус ваші м’язи, а й покращить циркуляцію рідин і лімфодренаж. Знайдіть одне або кілька занять, які вам подобаються, і які можуть вписатися у ваш розпорядок дня, такі як йога, пілатес, плавання, ходьба, їзда на велосипеді, танці тощо. Навіть, якщо ви просто ходитимете сходами замість ліфта, це теж матиме ефект.

  • Детокс дієта

Ця дієта передбачає відмову від  алкоголю, кофеїну, рафінованої їжі, вуглеводів та насичених жирів, а також відмову від куріння, таблеток для схуднення, снодійних, проносних та діуретиків.

Детокс-харчування передбачає дієту на основі свіжих овочів та фруктів, води, цільнозернових продуктів, продуктів, багатих клітковиною, та необхідних поживних речовин та жирних кислот. Ця дієта сама по собі не вилікує ваш целюліт, але може допомогти.

  • Антицелюлітні креми

Не варто розраховувати на помітний і тривалий ефект від таких кремів. Але, якщо ви все ж вирішили спробувати, обирайте креми, у складу яких є кофеїн, ретинол, альфа-гідроксикислоти та амінофілін.

  • Правильні взуття і одяг

Постійне носіння взуття на високих підборах сприяє розвитку целюліту, варикозного розширення вен і багатьох інших патологій. Намагайтеся носити високий каблук лише за крайньої необхідності, частіше ходіть босоніж - в цьому випадку м'язи “допомагають” судинам кінцівок переганяти кров і лімфу, очищати клітини від шкідливих речовин і забезпечувати їх киснем.

Тісна білизна з штучних тканин, облягаючі джинси або інший одяг, який дуже щільно прилягає до тіла і не дає йому “дихати”, також створюють умови для виникнення целюліту, захворювань судин і периферичних нервів.

  • Масаж

Звичайно, за допомогою самомасажу важко досягти таких результатів, як за допомогою професійного масажу або LPG. Зате його можна робити щодня, як вручну, так і з застосуванням різних масажерів. При проведенні самомасажу обов'язково враховуйте напрям рухів, вони повинні збігатися з рухом лімфи по лімфатичних судинах. На кінцівках це від пальців до тулуба. Якщо рухи виконувати в зворотному напрямку, набряклість і застійні явища в тканинах і, відповідно, зовнішні прояви целюліту можуть навіть посилитися.

Раніше "Дивогляд" підготував для вас підбірку не важких, але ефективних вправ для струнких ніг, які можна виконувати не виходячи з дому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше