Сонний параліч

Учені вторглися у сни людей і вступили з ними в контакт

Shutterstock

Цей експеримент у майбутньому може допомогти багатьом людям

Дослідникам вдалося поспілкуватися зі сплячими індивідами в реальному часі, для чого вони "потрапили" в їх сновидіння. Це можна зробити лише у стані усвідомленого сну, повідомляє Current Biology.

Учені стверджують, що спляча людина може виконувати певні дії, серед яких згадали про дотримання інструкцій, розв'язання простих математичних задач і відповіді "так/ні".

До проведення експериментів залучили тільки тих людей, які мають здатність до усвідомленого сновидіння, яким називають стан, коли спляча людина розуміє, що вона спить. Такі люди можуть безпосередньо впливати та змінювати свої сни.

"Наша експериментальна мета – те саме, що пошук способу поговорити з космонавтом, який перебуває в іншому світі, але в цьому випадку світ повністю створений на основі спогадів, що зберігаються в мозку", – стверджують учені.

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Коли один із учасників прокинувся, то він сказав, що цей експеримент нагадує ситуацію, начебто він був оповідачем фільму. А ось інший учасник розповів, що бачив у сновидінні кімнату з мерехтливим світлом.

"Я впізнав у цьому код азбуки Морзе", – поділився він.

Зазначимо, що тільки 40% сплячим вдалося нормально відповісти на питання дослідників. Близько половини з них надали неправильну або занадто незрозумілу відповідь.

Серед вчених є думка, що результати цих експериментів можна буде використати для того, щоб лікувати емоційні травми людей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про новий спосіб, який захистить мозок від старіння.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ