Смерть

Люди можуть усвідомлювати, що померли – вчені

Shutterstock

Тема смерті завжди буде цікавою для науковців

Померлі люди можуть усвідомлювати, що вони вже не живі, й повністю відчувають навколишній світ. Про це заявили дослідники з медичного центру Langone при Нью-Йоркському університеті (NYU Langone School of Medicine).

Учені виявили, що момент смерті не зовсім такий, як вважалося раніше. Вони багато років спостерігала за людьми, які нещодавно померли, і з’ясували, що впродовж деякого часу після смерті люди все ще при свідомості.

Це пояснюється тим, що після зупинки серця мозок людини деякий час ще може функціонувати і залишатися активним. Це вказує на те, що в більшості випадків люди можуть розуміти, що вони померли, йдеться у статті вчених.

Керівник групи дослідників професор Сем Парніа розповідає, що померлий відчуває, що його тіло більше не підконтрольне йому, і "відчуває себе буквально ув’язненим у ньому". Це звучить доволі моторошно.

Для прикладу вчені наводять випадки клінічної смерті, після яких люди часто розповідали про те, що чули лікарів і навіть уривками переказували їхні розмови.

Раніше "Дивогляд" розповідав про дослідження вчених, які виявили, що відбувається з мозком людини перед смертю.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ