Сновидіння, мозок людини, думки
Сновидіння, мозок людини, думки Depositphotos

Учені дослідили, що відбувається з мозком людини перед смертю

  Читайте по-русски
  Слух відключається останнім зі всіх відчуттів

  Канадські вчені з'ясували, що навіть, якщо перед смертю людина перебуває у несвідомому стані, вона може чути все, що відбувається навколо неї. Слух відключається останнім зі всіх відчуттів. Дослідження вчених Університету Британської Колумбії опубліковано в журналі Scientific Reports.

  Фахівці вважають, що в момент смерті дуже важливо, щоб поруч знаходилися родичі і говорили з людиною, яка помирає.

  "В останні години перед близькою смертю багато людей вступають у фазу несприйнятливості. Наші дані показують, що вмираючому мозку все ще вдається реагувати на звук, навіть у несвідомому стані, до останніх моментів життя", – пояснила глава дослідницької групи Елізабет Блундон.

  В експерименті брали участь пацієнти хоспісу у Ванкувері. Фахівці підключили датчики, які зчитували показники мозку, коли люди були живі і коли вони вмирали. Учені використовували різні типи звуків, різних частот і діапазонів. У деяких пацієнтів мозок продовжував реагувати навіть за кілька годин до смерті.

  Фахівці не знають, чи сприймає мозок конкретні слова і чи продовжує людина розуміти, що з нею говорять, ідентифікувати голос і мову. Однак медики відзначають позитивні реакції, коли до людини, яка помирає, зверталися рідні і близькі.

  Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

  Попередній матеріал
  В організмі людини знайшли речовину, яка вбиває ракові клітини
  Наступний матеріал
  В Одесі посилюють карантин через збільшення кількості хворих на COVID-19
  Loading...