Коронавірус VS грип
Коронавірус VS грип Depositphotos

Учені створили вакцину проти COVID-19 на основі "забутого вірусу"

  Читайте по-русски
  На сьогоднішній день вже приблизно 20 вакцин проходять клінічні дослідження на людях

  Бельгійські вчені створили нову вакцину від COVID-19 на основі ослабленого і генетично модифікованого вірусу жовтої лихоманки. Про успішні випробування препарату, який отримав назву YF-S0, на мишах і хом'яках вони повідомили в препринті на сервері bioRxiv, інформує "ЛІГА.Новости".

  Новий препарат був створений на основі вакцини YF17D проти жовтої лихоманки, яку зараз відносять до "забутих хвороб". Дослідники зазначають, що у хом'яків одна доза YF-S0 призводить до появи високих рівнів нейтралізуючих (nAb) і зв'язуючих (bAb) антитіл.

  За словами учених, захисний імунітет у тварин з'явився дуже швидко. Уже через 10 днів після щеплення препаратом із дозою 10 000 БУО (бляшкоутворюючих одиниць; найменша кількість вірусу, здатна викликати утворення колонії патогена) у п'яти із восьми піддослідних тварин виявили сильну реакцію в інфекційному тесті.

  Крім того, YF-S0 показав на двох моделях мишей більш сприятливий профіль безпеки в порівнянні з YF17D, що дуже важливо, тому що вакцина проти жовтої лихоманки протипоказана людям похилого віку і людям з ускладнюючими захворюваннями. Учені також додали, що YF-S0 сприяє і появі Т-клітинної імунної відповіді проти коронавірусу.

  На сьогоднішній день уже приблизно 20 вакцин проходять клінічні дослідження на людях. Ще 179 вакцин перебувають на стадії розроблення.

  У ВООЗ розраховують, що до кінця 2020 року будуть готові кілька сотень мільйонів доз вакцини від коронавірусу, а вже за рік – 2 мільярди доз. Раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, хто першим має отримати готові вакцини від COVID-19.

  Попередній матеріал
  У МОЗ розповіли, скільки загалом медиків інфікувалися COVID-19 за час карантину в Україні
  Наступний матеріал
  Після повені на заході країни досі зруйновані понад 200 кілометрів доріг і 95 мостів – ДСНС
  Loading...

  У МОЗ розповіли, скільки загалом медиків інфікувалися COVID-19 за час карантину в Україні

  Коронавірус у Києві: на карантин закрили ще один гуртожиток

  Коронавірусом у світі заразилися понад 13 млн людей: Іспанія направляє в курортні регіони 40 тис. військових

  УПЦ та ПЦУ відмовилися проводити Хресний Хід, присвячений річниці Хрещення Русі, через пандемію

  В одному з гуртожитків Києва спалах коронавірусу – що відомо

  Хто стоїть за ревізією мовного законодавства: "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"