Все складніше, ніж ви думали: що бачить домашній улюбленець, коли дивиться телевізор

Власники домашніх тварин, ймовірно, могли часто помічати, як їх коти та собаки дивляться телевізор

Це схоже на те, як люди роблять, коли сідають перед екраном і переглядають програми. Часто вважають, що тварини бачать те ж саме, що й люди, проте є і ті, хто цікавиться, що насправді 4-лапі сприймають. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mental Floss.

Як саме тварини сприймають зображення?

Експерти пояснюють, чому іноді домашні улюбленці спостерігають за тим, що відбувається на екрані телевізора та навіть реагують на це. Наприклад, собаки мають дихроматичний зір, водночас люди – трихроматичний.

Це означає, що собаки розрізняють лише колірні відтінки синього та жовтого, але не можуть розрізнити зелений колір. Крім того, зображення на екрані для собак виглядає менш яскраво, і контури у них розмитіші.

Однак важливо також розглянути, як саме сприймаються зображення. Собаки обробляють кадри на екрані по-іншому, ніж це роблять люди. Людина сприймає мінімально необхідну кількість кадрів на секунду від 16 до 25 для того, щоб уявити картинку у вигляді рухливої.

Собаці ж для цього потрібно від 70 кадрів на секунду та вище. Таким чином, якщо собака дивиться на старий телевізор з частотою оновлення екрана 50 Гц, то сприймає його як перекидну книжку. Тоді як на сучасних телевізорах з частотою 60-120 Гц для собак зображення виглядає плавніше і більш привабливим, схожим на те, що бачить людина.

.
.
Фото: Shutterstock

Щодо звуків, собаки сприймають їх так само, як і люди. Проте вони реагують лише на несподівані звуки або команди.

У дослідженні 2013 року встановлено, що дев'ять з десяти собак, незалежно від породи, реагують на зображення інших собак на екрані телевізора чи монітора. Таким чином, саме зображення іншої собаки або відповідні звуки можуть зацікавити вашого песика в телевізорі. Проте, якщо він розуміє, що не може взаємодіяти з тим, що бачить, йому швидко набридає ця активність.

Цікавість до телебачення також відрізняється залежно від породи собак. Собаки, які вміють полювати, можуть зацікавитися рухливими об'єктами, у той час як собаки, які спеціалізуються на слідуванні за запахом, можуть бути байдужими.

Щодо кішок, то тут все простіше. Вони можуть бачити усе на екрані, хоча і сприймають це у чорно-білому кольорі. Найбільше кішки реагують на різкі рухи або зображення потенційної здобичі.

Учені навіть провели дослідження, де котам показували різні види контенту – від зображень людей до гризунів та інших тварин, на яких кішки традиційно полюють. Виявилося, що найбільше кішки реагували на зображення потенційної здобичі. Під час експерименту вченим довелося навіть закріпити телевізори, оскільки коти намагалися "схопити" здобич, бігаючи довкола екрану.

Раніше "Дивогляд" розповідав вражаючу історію котів, які протягом свого існування були божествами, учасниками Другої світової війни і, звісно, друзями людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше