Вчені знайшли найбільшу змію, яка коли-небудь існувала – як вона вбивала своїх жертв

На заході Індії вчені виявили викопні рештки гігантської змії, яка, ймовірно, була найбільшою з усіх, що колись існували на Землі

Відкриття зробили на шахті на заході Індії, де науковці знайшли величезні викопні хребці – загалом йдеться про 27 хребців змії, деякі з них залишилися в тому ж положенні, в якому вони були, коли гігантська істота була ще живою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Гігант, названий на честь зміїного короля

Вчені, що досліджували викопні хребці, припустили, що це рештки одного з найбільших видів змій, які коли-небудь існували на Землі. Вчені назвали новий вид Vasuki indicus і вважають, що ця величезна змія була схожа на пітона і не мала отрути.

Провідний автор дослідження, постдокторант палеонтології Індійського технологічного інституту Руркі Дебаджіта Датт стверджує, що знайдені викопні хребці свідчать про те, що Васукі, ймовірно, – це дуже повільний хижак, який нападав на свою здобич із засідки. Передбачається, що ця гігантська змія завдовжки 15 метрів діяла схоже на пітонів та анаконд, вбиваючи своїх жертв стисненням.

На думку фахівців, Васукі населяв болотисту місцевість неподалік від узбережжя в ті часи, коли середня глобальна температура була вищою, ніж зараз. Відзначимо, що вченим вдалося виявити лише тіло гігантської змії, але не її голову, тому вони можуть лише приблизно встановити довжину цього гіганта – від 11 до 15 метрів.

Цей раніше невідомий гігантський вид змій отримав свою назву на честь зміїного короля, пов'язаного з індуїстським божеством Шивою – одним із головних богів індуїзму, який символізує знищення, творчість та відновлення у всесвіті. Він уособлює внутрішню силу, мудрість і мистецтво йоги. Його зображають у вигляді аскета з трьома очима, що символізує тримурті – творення, збереження і знищення.

Ці гігантські змії за розміром могли змагатися з іншим гігантом – змією під назвою Титанобоа, чиї скам'янілості були виявлені на півночі Колумбії у 2009 році.

Найбільшою з усіх змій, які нині живуть на планеті, вважається азійський сітчастий пітон завдовжки 10 метрів. Співавтор дослідження, палеонтолог Суніл Баджпая припускає, що Васукі могла мати розміри, близькі до розмірів Титанобоа, однак хребці останньої були значно більші за хребці нового відкритого виду.

Зазначається, що Васукі існувала на нашій планеті в кайнозойську еру та вимерла одночасно із динозаврами, близько 66 млн років тому. На думку вчених, ця змії могла харчуватися, серед усього іншого, крокодилами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що мисливці вбили найбільшу змію у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше